Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (9 Haziran 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli, 7 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 9 Haziran 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Transformers: Canavarların Yükselişi (Transformers: Rise Of The Beasts), 80 Günde Devrialem (Around the World in 80 Days), Mia ve Ben: Centopia’nın Kahramanı (Mia and Me: The Hero of Centopia), İblis Karanlığın Sahibi 2, Korkuyorum (Beau is Afraid), Maske: Nezaketle Tebessüm ve Saint Omer filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

TRANSFORMERS: CANAVARLARIN YÜKSELİŞİ

Orijinal Adı: Transformers: Rise of the Beasts
Yönetmen: Steven Caple Jr.
Oyuncular: Peter Dinklage, Michelle Yeoh, Pete Davidson
Formatlar: 2D, 3D, 4DX, Atmos, DBOX, Dublajlı, GoldClass, IMAX, MPX, Premium Cinema, Sky Auditorium, Skybox, Starium, Altyazılı, VIP
Tür: Aksiyon
Süre: 127 Dakika

Steven Caple Jr’ın yönettiği, başrollerinde Anthony Ramos, Dominique Fishback ve Luna Lauren Velez’in yer aldığı macera, bilim-kurgu ve aksiyon türündeki Transformers: Canavarların Yükselişi (Transformers: Rise Of The Beasts) filminde, dünyada süren Otobotlarla Decepticon’lar arasındaki savaşa yeni bir Transformers türü olan Maximal’ler dahil ediliyor.

80 GÜNDE DEVRİALEM

Orijinal Adı: Around the World in 80 Days
Yönetmen: Samuel Tourneux
Formatlar: 2D, Dublajlı, Premium Cinema
Tür: Animasyon
Süre: 82 Dakika

Animasyon türündeki 80 Günde Devrialem (Around the World in 80 Days) filmi, kurnaz ve sakar bir kurbağa olan Phileas’ın bir gün herkesi karşısına alarak 80 günde dünyayı gezerek bir rekor kıracağı iddiasıyla başlıyor. Phileas’ın bu iddiayla yola çıkacağını duyan ve hayali hep dünyayı keşfetmek olan küçük maymun Passepartout da onun peşine takılıyor. İkili yolculukları boyunca ormanlardan, okyanuslardan, hiç bilmedikleri adalardan ve çöllerden geçerek kendilerini eğlencesi bitmeyen bir serüvenin içinde buluyorlar.

MIA VE BEN: CENTOPIA'NIN KAHRAMANI

Orijinal Adı: Mia and Me: The Hero of Centopia
Yönetmen: Adam Gunn
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass
Tür: Animasyon
Süre: 85 Dakika

Mia ve Ben: Centopia’nın Kahramanı (Mia and Me: The Hero of Centopia) animasyon türündeki bu filmde, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çok sevilen Mia ve Ben adlı çizgi filmin kahramanı Mia, Unicornların fantastik dünyası Centopia’nın kapılarını bambaşka bir macera için aralıyor. Mia ve arkadaşları, kötü niyetli kurbağa Toxor’u yenmek için Centopia Efsaneleri kitabında bahsedilen, sahip olan kişiye sonsuz bir güç kazandıracak üç tane sihirli güç taşını birleştirmek zorundadır.

KORKUYORUM

Orijinal Adı: Beau is Afraid
Yönetmen: Ari Aster
Oyuncular: Patti LuPone, Joaquin Phoenix, Amy Ryan
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Komedi
Süre: 179 Dakika

Hem yönetmenliğini hem de senaryo yazarlığını Ari Aster’ın yaptığı Korkuyorum (Beau is Afraid) filmi, otoriter annesi Mona ile çalkantılı bir ilişkisi olan ve babasını hiç tanımayan son derece gergin ve paranoyak bir adam olan Beau Wassermann’ın hikâyesini konu ediyor. Komedi, dram ve gizem türündeki filmin oyuncu kadrosunda Joaquin Phoenix, Parker Posey ve Amy Ryan yer alıyor.

SAINT OMER

Yönetmen: Alice Diop
Oyuncular: Kayije Kagame, Guslagie Malanda, Valérie Dréville
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 122 Dakika

Saint-Omer hukuk mahkemesi. Genç yazar Rama, 15 aylık kızını kuzey Fransa’da bir kumsalda yükselen dalgalara terk ederek öldürmekle suçlanan genç bir kadın olan Laurence Coly’nin davasına katılır. Ancak duruşma devam ederken, sanıkların sözleri ve tanık ifadeleri Rama’ya yöneltilen suçları ve önyargılarımızı sorgulamamıza neden olacak. 2023 Oscar Ödülleri’nde Fransa tarafından En İyi Uluslararası Film dalında aday gösterilen Saint Omer aynı zamanda Venedik Film Festivali ve César Ödülleri’nde En İyi İlk Film ödüllerine layık görüldü.

İBLİS: KARANLIĞIN SAHİBİ 2

Yönetmen: Berk Aygül
Oyuncular: Savaş Özkul, Öznur Kütük, Gizem Akgün
Formatlar: 2D
Tür: Korku
Süre: 84 Dakika

Korku türündeki Türk yapımı İblis Karanlığın Sahibi 2 filminde, maddi zorlukların üstesinden gelemeyen ve eşi tarafından yaşadıkları hayatın tek suçlusu olarak görülen Cengiz’in eşinin dolduruşuna gelerek eniştesine yar olmayan definenin peşine düşerek başlarına daha büyük işler açmasını konu alıyor. Define ararken kızlarına musallat olan iblis soyundan gelen cinden kurtulma mücadelesinin anlatıldığı filmde Savaş Özkul, Öznur Kütük, Gizem Akgün, Öykü Bozkurt ve İzzet Mürsel Bucak rol alıyor.

MASKE: NEZAKETLE TEBESSÜM

Yönetmen: Berker Berki
Oyuncular: Nilay Deniz, Mert Turak, Kaan Turgut
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 104 Dakika

Cesur senaryosuyla beyaz perdede baş döndürücü bir etki yaratacak Maske: Nezaketle Tebessüm filminin kadrosunda Kaan Turgut, Nilay Deniz, Mert Turak, Erdinç Gülener, Burç Kümbetlioğlu, Altan Erkekli, Hakan Vanli, Ulvi Alacakaptan yer alıyor. Maske, gençlik yılları travmalarla geçen ‘Barış’ın yaşadıklarını atlatamayıp yaşama devam etmek için çeşitli ‘kandırma’ yöntemleri bulmasını konu alıyor. Gizem ve gerilim severlerin yerli adresi olacak film yerli sinemaya yeni bir soluk kazandıracak.

Önceki İçerikKeşfedilen eski gömü alanı insan evrimini yeniden şekillendiriyor
Sonraki İçerikNeo boy band, Frozen Clouds ve Kum’dan “Sen Ben Yok”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments