Bu yıl ikinci kez düzenlenen İstanbul Art Show geçtiğimiz Pazar günü sona erdi

0

Medya sponsorluğunu üstlendiğimiz İstanbul Art Show, bu yıl ikinci kez başta sanatseverler olmak üzere sanata dair tüm ilgilileri ortak paydada buluşturdu.

Hakikat Askıda: Post-Truh temasıyla düzenlenen fuarda Devrim Erbil ve Mercan Dede onur konuğuydu. Bu yıl İstanbul Art Show’daki konuşmacılar: Prof. Devrim Erbil, Prof. Fevzi Karakoç, Prof. Tülin Onat, Prof. Dr. Emre Alkin, Prof. Dr. Uğur Batı, Dr. Fırat Arapoğlu, Dr. Kumru Eren, Dr. Fatoş Altınbaş, Dr. Beyza Toksoy, Dr. Hande Balkız, Dr. Arzu Çakar, Mercan Dede, Mehmet Erte, Ekrem Kahraman, Marc Ottavi, Yalın Alpay, Kerem Topuz, İbrahim Karaoğlu ve Hilal Yılmaz idi. Birbirinden kıymetli oturumlarda post-truth ile sanat ilişkisi pek çok farklı açıdan tartışıldı.

“Hakikat Askıda: Post-Truth Çağında Sanat” temasıyla bu yıl ikinci kez düzenlenen İstanbul Art Show’un sanat direktörü Yalın Alpay, sanata dair tüm detayların fuar boyunca İstanbul Art Show’da yaşatılacağını ve düzenlenen sanat sohbetleri ile Post-Truth merkezde yer alarak alanında uzman insanların konuyla ilgili açıklamaları, fuarda yer alan çalışmaların detaylarıyla ilgili merak edilenleri anlattı.

İstanbul Art Show’un onur konuğu olan Mercan Dede (Arkın Ilıcalı) Post-Truth Odası isimli sanat sohbetinin ardından fuarın niteliğini, sanatçı ve sanatseverler üzerinden fuar üzerinde emek veren insanların bir araya gelerek meydana getirdiği çaba hakkında duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Önceki İçerikResmin Şairi Devrim Erbil’in tablosuna büyük ilgi
Sonraki İçerikTuluğ Tırpan eserleri hayat buluyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments