BUKET’in “AYNA”sından bakınca…

"Ayna’dan yansıyanlar genç bir kızın hayata tutunma döngüsü içindeki kırılma noktaları bile değildi belki de…"

0

Buket’i yıllar önce sosyal medyada bindozöfkeli mahlası ile müzik blogger’ı olarak tanıdım. Gençti, meraklıydı, okuyordu-dinliyordu, hepsinden önemlisi bir de yazıyordu… Kabul zaman zaman da öfkeliydi.
Her genç kadar, her genç gibinin ötesinde bir yaşanmışlığı olduğunu hissediyor, zaman zaman paylaşımlarından da anlıyor olsam da asıl aynayı yaşamından kesitleri duygularıyla harmanladığı kitabının satırlarında gördüm.

Hayatındaki en önemli anlarını ve hatta bazen zehirlerini akıttığını düşündüğüm kitabında bunu öyle nahif ve öyle içindeki kırılgan yanıyla yapmış ki, kitapta biten her bölüm sonrası sadece sevgi ve şefkatle saçlarını okşamak istedim.

Kitapta duygular, anlar ve anılar şarkılardaki yerini bulmuş. Ayna’yı okurken bahsi geçen şarkıları adı geçtikçe açıp dinledim zaten. Satırlardaki duygulara en keskin yolun notalardan geçtiğini hissettim. (Sevgili Buket, kitapta yer alan şarkılardan bir Spotify Listesi oluşturmuş, yazımın sonunda listeye ulaşabilirsiniz.)

Ayna’dan yansıyanlar genç bir kızın hayata tutunma döngüsü içindeki kırılma noktaları bile değildi belki de… Yaşadıklarından günlük tadında metinlere aktarabildiğiydi okuduklarım, dahasını tahmin ediyor olsam da en iyisini yaşayan bilir.

Genç bir yazar Buket, yazmayı hiç bırakmasın, kendine tuttuğu Ayna ile başladığı edebi yolculuğu inanıyorum ki -o pes etmedikçe- daha çok kitabını okumamıza vesile olacak.

YazarBuket Kalkan
YayıneviKDY
Yayın TarihiEkim 2020
TürüDeneme
Sayfa Sayısı96
Önceki İçerikMutlaka görülmesi gereken en iyi dalış yerleri: Bali
Sonraki İçerikEkin Bernay’ın “Atlas” isimli performansına V&A Museum’dan davet
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments