BUKET’in “AYNA”sından bakınca…

Buket’i yıllar önce sosyal medyada bindozöfkeli mahlası ile müzik blogger’ı olarak tanıdım. Gençti, meraklıydı, okuyordu-dinliyordu, hepsinden önemlisi bir de yazıyordu… Kabul zaman zaman da öfkeliydi.
Her genç kadar, her genç gibinin ötesinde bir yaşanmışlığı olduğunu hissediyor, zaman zaman paylaşımlarından da anlıyor olsam da asıl aynayı yaşamından kesitleri duygularıyla harmanladığı kitabının satırlarında gördüm.

Hayatındaki en önemli anlarını ve hatta bazen zehirlerini akıttığını düşündüğüm kitabında bunu öyle nahif ve öyle içindeki kırılgan yanıyla yapmış ki, kitapta biten her bölüm sonrası sadece sevgi ve şefkatle saçlarını okşamak istedim.

Kitapta duygular, anlar ve anılar şarkılardaki yerini bulmuş. Ayna’yı okurken bahsi geçen şarkıları adı geçtikçe açıp dinledim zaten. Satırlardaki duygulara en keskin yolun notalardan geçtiğini hissettim. (Sevgili Buket, kitapta yer alan şarkılardan bir Spotify Listesi oluşturmuş, yazımın sonunda listeye ulaşabilirsiniz.)

Ayna’dan yansıyanlar genç bir kızın hayata tutunma döngüsü içindeki kırılma noktaları bile değildi belki de… Yaşadıklarından günlük tadında metinlere aktarabildiğiydi okuduklarım, dahasını tahmin ediyor olsam da en iyisini yaşayan bilir.

Genç bir yazar Buket, yazmayı hiç bırakmasın, kendine tuttuğu Ayna ile başladığı edebi yolculuğu inanıyorum ki -o pes etmedikçe- daha çok kitabını okumamıza vesile olacak.

Yayın Tarihi: 06.10.2020
ISBN: 9786257777421
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 96
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: 1. Hm. Kağıt
Boyut: 13 x 19.5 cm
Beyza Cumbul

Etiketler

0 yorum “BUKET’in “AYNA”sından bakınca…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beyza Cumbul | Takip Et

Reklam

Beyza Cumbul | Instagram

Instagram requires authorization to view a user profile. Use autorized account in widget settings

Beyza Cumbul | Twitter

Pin It on Pinterest