Burcu Seçmeer, öykülerini sahneye taşıyor: “Fısıltı & Önemli Bir Gün”

Burcu Seçmeer, kendi kitaplarında yer alan hikayelerini tek kişilik performansla sahneye taşıyor.

0

“Fantastik bir dünyanın kahramanları aramızda” diyen Burcu Seçmeer’in kendi hikayelerinden oluşturduğu tek kişilik oyunu “Fısıltı & Önemli Bir Gün”, 28 Kasım’da Kanyon Hann Sahne’de tiyatroseverlerle buluşuyor.

Hayal ve gerçeğin çift yumurta ikizleri olduğunu biliyor muydunuz? En azından Burcu Seçmeer’in “Önemli Bir Gün” adlı kitabından sahneye taşıdığı olağandışı iki öyküsünde öyle.

İlkinde “Siz bizim sus pus durduğumuza bakmayın; bütün kitaplar konuşmaya bayılır!” diyor kendi de bir öykü kitabı olan “Fısıltı”. Ağırbaşlı bir bilim kitabı, kokoş bir moda dergisiyle flört edebilir mesela. Spor kitapları, ön ve arka kapaklarının fit görünmesi için sıkı bir antrenmana girişebilir. Enstrüman kitaplarıyla nota kitapları, canlı müzik için akort yapıp repertuarı gözden geçirebilir. Ta ki bir cumartesi gecesi her kitaptan bir ses çıkıp ortalık kızışıncaya kadar.

İkincisindeyse tuhaf bir balıkçı ailesinin küçük oğlunun umutları, istavritler gibi babasının ağına takılır. Fakat onun yüreği üç kalpli mürekkepbalıklarından bile büyüktür. Hayal gücü sayesinde yazar Franz Kafka’yla yoldaş, kâbusu olan ahtapotlarla dost olduğu gün hayatı değişir. Delikanlı çağındaysa, ailesi yüzünden tıkılıp kaldığı dükkân bir yana Atlas Okyanusu dahi ona dar gelecektir. Peki nasıl?

A: Büyükdere Caddesi, Levent Cd. No:185, 34394 Beşiktaş/İstanbul
T: +90 (212) 353 02 00
W: www.hannsahne.com
M: [email protected]

Önceki İçerikBu Hafta Vizyona Giren Filmler (4 Kasım 2022)
Sonraki İçerikMüziKoridor #2
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments