Büyük Birader YOL’a çıktı…

"Büyük Birader, hem elektrik hem akustik setle farklı bir enerji yakalamış."

0

Uzun süredir haberdar olduğumuz, albüm gelişimlerini de zaman zaman sayfamızdan duyurduğumuz Büyük Birader’in YOL albümü nihayet ulaşılabilir durumda.
Özellikle Rock Müzik diye adlandırdığımız türün değişik müzik enstrümanlarıyla harmanlanması yeni soundlar yakalanması açısından önemli noktasında Büyük Birader”i ilk dinlediğimde çelloya aşık olmuştum.

Tüm şarkıların Bora Biçer tarafından akustik düzenlendiği Yol albümü, çellodan basa (Ulaş Tercan), Davul ve perküsyon setine (Gerçek Dorman) enstrüman zenginliği bakımından da eşine az rastlanır bir trio.

Büyük Birader, hem elektrik hem akustik setle farklı bir enerji yakalamış.
Grubun tarzı genel olarak rock tınlasa da içinde yer yer funk, blues ve country tarzlarından da esintiler hissedilmesi biz müzik severler açısından muhteşem bir müzikal doyum yaratmış.

Çok uzatmadan sizi Büyük Birader’e ulaşabileceğiniz digital platform linklerini vermeden önce bir merakınızı daha gidereyim.
Ben merak etmiştim, siz de merak etmişsinizdir diye düşündüm…

Büyük Birader adı nereden geliyor?
Grup adını, George Orwell’ın kült romanı 1984’teki herkesi izleyen, totaliter baskıcı sistemi temsil eden bir karakter olan Büyük Birader’den almış.
Şarkılarında da sistem eleştirisi, içsel hesaplaşmalar, yalnızlık ve sulandırılmamış aşktan bahsederek isimlerinin hakkını vermişler.

Büyük Birader YOL’a çıktı, siz de eşlik etmek isterseniz digital linklerden ya da size en yakın müzik marketten albümü edinebilirsiniz.
Büyük Birader’i dinleyiniz, dinletiniz ki kazanan müzik olsun…

Sağlam müzik dinlemeler hepimize…

Önceki İçerikYirmi yedilere selam çakan grup “27”
Sonraki İçerikKALBEN yolculuk…
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments