Yirmi yedilere selam çakan grup “27”

"27 grubu, Whisky a Go Go, The Viper Room, The House of Blues ve Hard Rock Café gibi dünyaca ünlü mekanlarda sahne almış."

0
27

Modern Rock ile Klasik Türk müziği ezgilerini birleştiren Los Angeleslı bir etnik – rock grubu 27, ismini 27 yaşında hayatlarını kaybeden Jimi Hendrix, Jim Morrison, Janis Joplin, Kurt Cobain ve diğerlerinin anısına 27 olarak almış.
27 grubu, Whisky a Go Go, The Viper Room, The House of Blues ve Hard Rock Café gibi dünyaca ünlü mekanlarda sahne almış.

Okan Şarlı (Bas – Vokal), Murat Arıkan (Gitar) ve Saddler Samayoa (Davul)’dan oluşan grubun yolu 2012’de ABD turnesine hazırlanan Gripin’le kesişmiş; o sırada Gripin kendilerine eşlik edecek ön grup araştırması yapıyormuş.
Ve evet turneler esnasında da Gripin, 27’ye albüm teklifinde bulunmuş. Turne bitiminden itibaren de Gripin ve 27 beraber söz ve beste çalışmalarına başlamış.

İstanbul’da Gripin tarafından yürütülen bu uzun çalışmaların sonucunda da bu ortaklığın ilk şarkısı olan ve yılın ilk günlerinde baya bir ortalığı kasıp kavuran “Muhtemel Aşk” şarkısı ortaya çıkmış… Ne güzel olmuş.

Bir dipnot düşelim: Gripin’in solisti Birol Namoğlu’nun da şarkıda 27 Grubuna eşlik etti.

Gökten üç elma falan düşmemiş ama bu yazıyı okuyanlar sonunda bu harika şarkıyı dinlemeye hak kazanmış…

Hepimize bol müzikli günler…

Önceki İçerikKendi hikayesini anlatan bir ses: “Nilipek.”
Sonraki İçerikBüyük Birader YOL’a çıktı…
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments