Büyük Britanya gündemi tahtına The Crown dizisi oturdu

0

Birleşik Krallık hükümeti üyeleri, özellikle de Kültür, Medya ve Spor Bakanlığı Sekreteri Oliver Dowden, izleyicilerin Netflix’in The Crown dizisinin kurgu olduğunu unutmalarından endişeli. 

The Crown’ın özellikle 4. sezonu Birleşik Krallık’ta tartışma yarattı. Ancak dizi Kraliçe II. Elizabeth’in saltanatını anlattığından tartışma yaratmaması neredeyse imkansız. Öte yandan dizinin 5. sezonu Birleşik Krallık’ta hâlâ tartışmalı bir konu olan Prenses Diana’nın ölümünü irdeleyecek. 

Screen Rant’in haberine göre Oliver Dowden verdiği yeni röportajda, Netflix’in diziye bir uyarı ekleyerek dizinin kurgu olduğunu belirtmesi gerektiğini düşündüğünü söyledi. Dowden şu ifadeleri kullandı: “Bu güzel biçimde üretilmiş bir kurgu çalışması bu nedenle diğer televizyon yapımlarında olduğu gibi Netflix’in başlangıcında çok net olması gerekiyor hepsi bu… Bu olmadan bu olaylara tanıklık etmemiş bir izleyicinin gerçekle kurguyu karıştırmasından endişe duyuyorum.”

Dowden’ın konuyla ilgili olarak Netflix’le iletişime geçmesi bekleniyor. Peter Morgan’ın yarattığı dizide Claire Foy, Matt Smith, Vanessa Kirby gibi isimler yer alıyor.

Önceki İçerikTallinn’de En İyi Yönetmen Ödülü “Bir Nefes Daha” ile Nisan Dağ’a verildi
Sonraki İçerikGOSS’un yeni teklisi “Seçilmiş Günlerim”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments