“BÜYÜK SANDALYEDEN ŞARKILAR” Tamirane Akasya’da başlıyor

0

Şenay Lambaoğlu, konsept etkinlik BÜYÜK SANDALYEDEN ŞARKILAR’ın ilk performansında 18 Ekim’de Tamirane Akasya sahnesinde…

Hayatımızın basit ama değerli objesi, özel mülkiyetin en biricik eşyası, yemek yerken; dinlenirken, çalışırken ve en önemlisi üretirken kullandığımız bu ‘ağzı var dili yok nesne’ sizi “hareket, müzik, ve dansı birleştiren” çok özel bir etkinlikte kendisi ve konuklarıyla tanışmaya davet ediyor.

Birçok değerli sanatçıyı konsept etkinliklerinde sevenleriyle buluşturan Event Fabric’in İstanbul alternatif sahnesine katacağı bu yeni etkinlik; uzun ve unutulmayacak bir gecenin başlangıcında konuklarını, son yıllarda bu tarz etkinliklerde bir yan etkinlik (fringe) olarak eğlenceye dahil olan ve renk katan sürpriz sanatsal performanslarla karşılayacak.

BÜYÜK SANDALYEDEN ŞARKILAR’ın ilk konuğu albümlerinde caz müziğiyle farklı türler arasında diyalog kuran Şenay ŞENAY LAMBAOĞLU

Kariyeri boyunca yayınladığı albümlerinin yanı sıra yurt içi ve yurt dışında katıldığı caz festivalleriyle adından söz ettiren, yorumculuğunun yanı sıra şarkı yazarı kimliği ve özgün tarzıyla dikkat çeken Şenay Lambaoğlu’nun “Rüyalarıma Gir” adlı 4. stüdyo albümü geçtiğimiz yıl yayınlanmıştı. “Aman Avcı “ türküsüne kattığı yorumla bu yaz sevenlerine sürpriz yapan Şenay Lambaoğlu’na saksafonda Batu Şallıel, piyanoda Kaan Bıyıkoğlu , kontrbasta Caner Üstündağ ve davulda Erdem Göymen eşlik ediyor.

Daha Fazla Bilgi;

Bilgi ve rezervasyon (0216) 519 27 71

ŞENAY LAMBAOĞLU

Almanya’nın Kiel şehrinde doğan Şenay Lambaoğlu müziğe klasik gitarla başladı. Pera Güzel Sanatlar Akademisinde Müzikal ve Drama eğitimi alan sanatçı Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik Toplulukları Şan bölümünü bitirdi. Yine aynı Üniversitede Yüksek Lisansını tamamlayan sanatçı bir yandan İstanbul’da birçok caz müzisyeni ile çalışma fırsatı buldu.

2012 yılında düzenlemelerini Ercüment Orkut’un yaptığı; söz ve müzikleri Şenay Lambaoğlu’na ait ilk solo albümü “İçimde Aşk Var” Ada Müzik etiketiyle yayınladı.

Yorumcu kimliğinin yanı sıra söz yazarı kimliğiyle de beğeni toplayan sanatçının “Zarf Tümleci” isimli ikinci albümü, 2014 yılında DMC etiketiyle müzik severlerle buluştu. Bu albümüyle Müzik Ekspres Ödülleri’nde “En İyi Alternatif Kadın Sanatçı” ve Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri’nde “En İyi Caz Sanatçısı” ödüllerini kazandı.

Can Yücel’den Nazım Hikmet’e, Ömer Hayyam’dan Füruğ Ferruhzad’a dek birçok öenmli ozanların unutulmaz eserlerinin Şenay Lambaoğlu’nun duru sesi, güçlü yorumu ve etkili anlatımında yeniden hayat bulduğu üçüncü albümü “Başka Türlü Bir Şey” 2015’in sonlarına doğru Sony Müzik etiketi ile yayınlandı.

Geçtiğimiz yıl tüm söz ve müziklerin yine sanatçının imzasını taşıyan dördüncü albümü “Rüyalarıma Gir” dinleyicilerle buluştu. Bu yaz “Aman Avcı “ türküsüyle sevenlerine sürpriz yapan sanatçı Türkçe caz kalıplarının dışına çıkarak, alternatif pop ile caz arasında kendi yalın çizgisini bulmasıyla müzik eleştirmenleri tarafından beğeniyle karşılandı.

Önceki İçerikVe işte Nobel’in en güzîde halkası olan “Edebiyat Ödülü”nün 2018 ve 2019’daki yeni sahipleri
Sonraki İçerikTrump’ın işbirlikçisi olmakla suçladığı NFL için kılını bile kıpırdatmayacağını ilan eden Rihanna herkesin büyük saygısını kazandı
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments