Çağan Tunalı’dan yeni single: “Diyojen”

Çağan Tunalı’nın yeni single’ı Diyojen, müziğin zamansızlığına ve duygularımız üstündeki etkisine değiniyor.

Bu yıl  içinde çıkarmayı planladığı albümün  ikinci single’ı olan Diyojen, birbirinden yetenekli sanatçıların duyguları ve yetenekleri ile katkıda bulundukları bir şarkı. Elektronik jazz türünde yarattığı şarkıda Çağan Tunalı’nın ritmine Hollandalı Trumpet sanatçısı Coen Hamelink nefesiyle ruh katarak zamanı durduruyor ve Barış Büyükyıldırım büyülü dokunuşlarıyla boşlukları  dolduruyor. Şarkının kapak  tasarımı Emrecan Ağtaş’a  ve video klibin görsel seçkisi ve kurgusu Orkun Yüce’ye ait.

Çağan Tunalı, ses mühendisi kimliğinin yanı sıra yaptığı elektronik jazz ve House tarzdaki şarkılarla da prodüktörlükte ki iddasını her defasında yineliyor. Geçtiğimiz yıllarda birçok önemli kulüpte ve çeşitli festivallerde performans sergileyen sanatçı uzun yıllardır müzikle olan samimiyetini ve birikimini müziğine aktardığı, yayınladığı şarkılarda hemen dikkat çekiyor. Çağan Tunalı, şarkısının özenli yapısı ve farklı müzik türlerine yaptığı referanslar ile alışılmışın dışında bir tarz yaratmaya devam ediyor.

Çağan Tunalı’nın kısa aralıklarla yayınlayacağı şarkıların tamamını bir araya getireceği albümünü sonbaharda yayınlamayı planlıyor.

Etiketler

0 yorum “Çağan Tunalı’dan yeni single: “Diyojen””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest