Çağan Tunalı’dan yeni single: “Diyojen”

Çağan Tunalı yeni çalışması "Diyojen"i müzikseverlerle paylaştı.

0

Çağan Tunalı‘nın yeni single’ı Diyojen, müziğin zamansızlığına ve duygularımız üstündeki etkisine değiniyor.

Bu yıl içinde çıkarmayı planladığı albümün ikinci single’ı olan Diyojen, birbirinden yetenekli sanatçıların duyguları ve yetenekleri ile katkıda bulundukları bir şarkı. Elektronik jazz türünde yarattığı şarkıda Çağan Tunalı’nın ritmine Hollandalı Trumpet sanatçısı Coen Hamelink nefesiyle ruh katarak zamanı durduruyor ve Barış Büyükyıldırım büyülü dokunuşlarıyla boşlukları dolduruyor. Şarkının kapak tasarımı Emrecan Ağtaş‘a ve video klibin görsel seçkisi ve kurgusu Orkun Yüce‘ye ait.

Çağan Tunalı, ses mühendisi kimliğinin yanı sıra yaptığı elektronik jazz ve House tarzdaki şarkılarla da prodüktörlükteki iddasını her defasında yineliyor. Geçtiğimiz yıllarda birçok önemli kulüpte ve çeşitli festivallerde performans sergileyen sanatçı uzun yıllardır müzikle olan samimiyetini ve birikimini müziğine aktardığı, yayınladığı şarkılarda hemen dikkat çekiyor. Çağan Tunalı, şarkısının özenli yapısı ve farklı müzik türlerine yaptığı referanslar ile alışılmışın dışında bir tarz yaratmaya devam ediyor.

Çağan Tunalı’nın kısa aralıklarla yayınlayacağı şarkıların tamamını bir araya getireceği albümünü sonbaharda yayınlamayı planlıyor.

DİYOJEN

Önceki İçerik“40. İstanbul Film Festivali” başladı
Sonraki İçerikspiritus asper’den performatif bir müzik şiiri: “vaporizing to the mist”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments