Çağrı Yıldırım’dan single: “Müptezelin Sitemi”

Çağrı Yıldırım, alternatif rock tarzındaki şarkısında minimal tınıları ve güçlü sözleri ile dikkat çekiyor.

0

Çağrı Yıldırım yeni şarkısı ‘Müptezelin Sitemi’ ile minimal tavrı ve güçlü sözleriyle müzikseverlerle buluştu. Yeni ve bağımsız sanatçı platformu OnAir Sahne’den yayınlanan ‘Müptezelin Sitemi’ alternatif müzik dinleyicilerini mutlu edecek.

Çağrı Yıldırım yeni şarkısı ‘Müptezelin Sitemi’ni OnAir Sahne etiketi ile yayınladı. Yıldırım, alternatif rock tarzındaki şarkısında minimal tınıları ve güçlü sözleri ile dikkat çekiyor. Bestesi, sözleri ve düzenlemesi kendisine ait olan şarkısında sanatçı, gündelik hayata yönelik bir eleştiride bulunuyor. Yıldırım’ı yaklaşık 10 yıldır bağımsız olarak yaptığı müzik çalışmalarıyla tanıyoruz.

Çağrı Yıldırım, şarkısı ‘Müptezelin Sitemi’ özelinde müziğini şöyle ifade ediyor: “Şarkılarımın çoğu kendi iç dünyamı anlatıyor. Bu durum onların öznel kılıyor. Fakat öznel kılındıkları vakit çoğulluğun tercihleri arasına giremiyorlar.  Şu an için şarkılarım başkalarına ayna olmaktan daha çok beni yansıtıyor. Bundan rahatsız değilim. Müziği duygu ve düşüncelerimi aktarmanın bir yolu olarak görüyorum. Şarkılarımın dinleyenlere ileteceği duygu ve düşünceler benim için çok önemli. Şarkılarım her şeyiyle bana ait ve onlar benden bir parça. Ben bu dünyadan gittikten sonra dahi dünyaya çakılmış çivi misali onlar beni her daim yaşatacaklar. Yetersiz kayıt ekipmanı onların ifade gücünü düşürse de, pürüzleştirse de elimden gelenin en iyisini deneyerek müzik dilinde konuşmaya devam edeceğim. “

Çağrı Yıldırım, Çukurova Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık mezunu. Akademik ve müzik kariyerini eş zamanlı olarak yürütüyor. Yazıyor ve de kısa filmler çekiyor.

Çağrı Yıldırım’ı Takip Edin;

Önceki İçerikHangi taşı kaldırsanız altında bir hikâye: “Tanrı Kent”
Sonraki İçerikM.K.Perker’in Türkiye’deki ilk kişisel sergisi: “Gece Vardiyası / Night Shift”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments