Cazzip Project, Hollanda Amersfoort Caz Festivali’nde

0

Hollanda Amersfoort Caz Festivali ile Yeldeğirmeni Caz Baharı işbirliği sonucu İlk kez bir Türk caz grubu Amersfoort Caz Festivali’nde. Türkiye’nin en yeni caz gruplarından Cazzip Project, 25-26 Mayıs tarihlerinde festivalde sahne alarak Türkiye’yi temsil edecek ve diğer katılımcı ülkelere projelerini tanıtma fırsatı bulacak.

İlk albümleri “Stories” ile 2018’in en iyi caz albümleri arasında yer alan ve caz severlerin kısa sürede dikkatini çeken Cazzip Project, piyanoda Aslı Özer, basgitarda Erhan Ertetik ve davulda Ertuğrul Biber’den oluşuyor. Grup, Hollanda’nın Amersfoortşehrindeki festivalde iki gün sahne alarak, albümden parçalar ve caz standartlarının kendilerine özgü dinamik ve eğlenceli yorumlarını paylaşacak.

Türkiye caz dünyasının başarılı temsilcilerinden biri olarak yurtdışında daha geniş kitlelere müziğini tanıtmayı hedefleyen Cazzip Project, 21. İstanbul Caz Festivali Genç Caz yarışmasını kazanarak festivalde sahne almıştı. Yeldeğirmeni Caz Baharı, bu yıl Barcelona Jazz I Am ve Hollanda Amersfoort Caz Festıvali’ne temsilci ülke olarak davet edildi.

Önceki İçerikMüge İplikçi’den “Sil Baştan”
Sonraki İçerikMars’ın uydusu “Phobos” ilk kez dolunay formunda görüntülendi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments