Cem Yılmaz, “Erşan Kuneri” senaryolarıyla İnkılâp Kitabevi’nde

Cem Yılmaz, film dizisi “Erşan Kuneri”nin senaryolarını iki kitapta okurlarla buluşturdu.

0

Sinema dünyasının en komik adamlarından Cem Yılmaz, dijital platformda büyük beğeni toplayan dizisi “Erşan Kuneri”nin senaryolarını iki kitapta topladı. İnkılâp Kitabevi imzasıyla okurlarının karşısına çıkan “Erşan Kuneri”, tadı damakta bırakacak bir okuma vadediyor.

Yıllardır sinemanın güldüren yüzü olarak başarılı yapımlara imza atmasının yanı sıra senaryolarını da okurlarıyla paylaşan Cem Yılmaz, bu kez “Erşan Kuneri” meraklılarıyla buluşuyor. Dijital platformda seyircinin yoğun ilgisini kazanan “Erşan Kuneri”nin senaryoları, iki kitap hâlinde okurlarıyla buluşuyor.

İlk bölümünde Erşan ve arkadaşlarının yaşadığı dramın, ikinci bölümünde ise çektikleri filmlerin yer aldığı “Erşan Kuneri”, Cem Yılmaz’ın uzun yıllar önce kurguladığı bir dünyadan çıkıp geliyor. 1981 yılında karşılaştığımız Erşan’ın, iki yılda başına gelenleri anlatan seride, aslında 1969’dan sonra neler olduğu bilinse de Cem Yılmaz’ın büyülü dünyası, okurlarını da zamanda heyecanlı bir yolculuğa çıkarıyor.

Hayalperest dünyasıyla önce seyircisini etkileyen “Erşan Kuneri”, İnkılâp Kitabevi imzasıyla da filmin iç yapısını gözler önüne seriyor. Serinin sekiz bölümünün yer aldığı senaryolardan oluşan iki ciltlik kitap, günlük hayatın yorgunluğundan uzaklaştıracak bir anlatı hazzı yaşatıyor.

“Bu kitapta Erşan Kuneri serisinin çekim senaryoları bir araya geliyor. Yakıştırdığım format şuydu: İlk bölüm Erşan ve arkadaşları draması, ikinci bölümler ise çektikleri filmler. Bu formatta 8 bölümden oluşan zaman atlamalı iki seneyi yazmış oldum.”

Yayın Direktörü: Mehmet Bozkurt
Editör: Gökçe Şenoğlu
Fotoğraflar: Yiğit Eken
Kapak Tasarım: Şenol Alanbay
Sayfa Tasarım: Şenol Alanbay

YazarCem Yılmaz
Yayıneviİnkılap Kitabevi
Yayın TarihiAralık 2022
TürüSenaryo
Sayfa Sayısı272
YazarCem Yılmaz
Yayıneviİnkılap Kitabevi
Yayın TarihiAralık 2022
TürüSenaryo
Sayfa Sayısı232
Önceki İçerik“The Playlist”, “Pepsi, Where’s My Jet?” ve “Güven” üzerine…
Sonraki İçerikBu Hafta Vizyona Giren Filmler (16 Aralık 2022)
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments