Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (16 Aralık 2022)

Sinema salonlarında bu hafta 4 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 16 Aralık 2022 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Avatar: Suyun Yolu (Avatar: The Way of Water), Ajan Kedi (Marnie’s World), Şeytanın Kızı (The Harbinger) ve Öğle Güneşinde Yıldızlar (Stars at Noon) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

AVATAR: SUYUN YOLU / AVATAR: THE WAY OF WATER

Yönetmen: James Cameron
Oyuncular: Kate Winslet, Sigourney Weaver, Zoe Saldana
Formatlar: 2D, 3D, 4DX, Atmos, DBOX, Dublajlı, GoldClass, 3D, IMAX, IMAX3D, MPX, Premium Cinema, ScreenX, Sky Auditorium, Skybox, Starium, Altyazılı, Tempur, VIP
Tür: Aksiyon
Süre: 190 Dakika

Ünlü yönetmen James Cameron’un efsane filmi Avatar’ın devam filmi olan Avatar: Suyun Yolu (Avatar: The Way of Water), ilk filmde yaşanan olayların birkaç yıl sonrasını anlatıyor. Pandora’da kendi ailelerini kurmuş olan Jake ve Neytiri evlerini terk etmek zorunda kalıyorlar. Bu yüzden ikili su yüzeyi ve altı olmak üzere Pandora’nın dışındaki yerleri keşfetmeye başlıyorlar.

AVATAR: SUYUN YOLU / AVATAR: THE WAY OF WATER

AJAN KEDİ / MARNIE’S WORLD

Yönetmen: Wolfgang Lauenstein, Christoph Lauenstein
Formatlar:
 2D, Dublajlı, GoldClass, Tempur
Tür: Animasyon
Süre: 92 Dakika

Hem çocukların hem de animasyon tutkunlarının beğenisini kazanacak Ajan Kedi (Marnie’s World), şımarık, masum ve tombul bir ev kedisi olan Marnie’nin hikayesini anlatıyor. Sunshine hanesinde aile evinden dışarı hiç çıkmadan rahat ve pohpohlandığı bir hayat yaşayan Marnie, sahibi Rosalinde’in düzenbaz kardeşi Paul tarafından da aklı çelinince, kendisini bilmediği bir dünyanın içerisinde buluyor. Tek başına atıldığı bu macerada ona, korkak bir köpek, nevrotik bir horoz ve bir eşek eşlik ediyor.

AJAN KEDİ / MARNIE’S WORLD

ŞEYTANIN KIZI / THE HARBINGER

Yönetmen: Will Klipstine
Oyuncular: Irene Bedard, Madeleine McGraw, Teal Redmann
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Korku
Süre: 114 Dakika

Yönetmenliğini Will Klipstine’nin yaptığı yabancı korku filmi Şeytanın Kızı (The Harbinger), Daniel ve Theresa Snyder çiftinin sorunlu kızları Rosalie ile beraber küçük bir kasabaya taşınmasını konu ediniyor. Snyder çifti, kasabaya taşındıktan kısa bir süre sonra başlayan kasaba sakinlerinin gizemli ölümlerinden, kızlarının sorumlu olduğunu düşünüyor. Kötü bir şeyin onları takip etmesinden korkarak kızlarını kurtarmak için gereken her şeyi yapıyorlar.

ŞEYTANIN KIZI / THE HARBINGER

ÖĞLE GÜNEŞİNDE YILDIZLAR / STARS AT NOON

Yönetmen: Claire Denis
Oyuncular: Margaret Qualley, Benny Safdie, Joe Alwyn
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 130 Dakika

Claire Denis’in yönetmen koltuğunda oturduğu Öğle Güneşinde Yıldızlar (Stars at Noon), izleyicilere Nikaragua’da geçen tutku ve heyecan dolu romantik bir aksiyon vadediyor. Şair ve yazar Denis Johnson’ın iç savaş sırasında Nikaragua’daki deneyimlerini anlattığı aynı adlı romanını günümüze uyarlayan filmin oyuncu kadrosunda Margaret Qualley, BennySafdie ve Joe Alwyn bulunuyor. Film, 1984 yılında Nikaragua Devrimi’nin ortasında, yalanlar ve komplolar kasırgasına yakalanan iki aşığın ülkeden kaçmak için birbirine güvenmek zorunda kalmalarını konu ediniyor.

ÖĞLE GÜNEŞİNDE YILDIZLAR / STARS AT NOON

Önceki İçerikCem Yılmaz, “Erşan Kuneri” senaryolarıyla İnkılâp Kitabevi’nde
Sonraki İçerikŞenay Lambaoğlu yılı “Hava Kararınca” ile kapatıyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments