Cemre Kabaş’ın teklisi “İP” dijital platformlarda yayında

0

Müzikal hayatına bas gitarist olarak başlayan Cemre Kabaş besteciliği ve söz yazarlığının etkisiyle solo kariyerinin ilk adımını attı.

Söz ve müziği kendisine ait olan şarkının kayıtlarında piyanoda Ozan Tügen, gitarda Harun Tekin, yaylılarda İstanbul Strings yer aldı. Babajım İstanbul prodüktörlüğünde yapılan şarkının kayıtları Burak Serter, miksleri Tarkan Gözbüyük ve masteringi Güven Ersoysal tarafından yapıldı.

Cemre Kabaş;

Cemre Kabaş

Müziğe olan ilgisi küçük yaşlarda müzisyen babasının etkisiyle başlayan Cemre Kabaş, lise yıllarında çeşitli etkinliklerde yer almaya başladığında müziğin kendisi için sadece bir hobi olmadığına ve bu alanda kendisini geliştirmek istediğine karar verdi. Müjdat Gezen Sanat Merkezi konservatuarı ardından Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nü bitirdi. Doğa için Çal projesinin ilk dördünde müzik süpervisorluğu yaptı. Çeşitli dizilerde şarkıları yayınlanırken bazı jeneriklerin sözlerini yazdı. Jukebox event orkestrasının şefliğini yaparken bir yandan Koray Candemir, Zeynep Casalini gibi isimlerin gruplarında bas gitarist olarak aktif sanat hayatına devam ediyor. Söz yazarlığının yanı sıra farklı tarzlarda beste ve düzenlemeler yapan Cemre Kabaş, kendisini belirli bir tarzda kategorilendirmiyor. Ailesinin etkisiyle sevdiği sanat müziği, eğitimini aldığı batı müziği ve yer aldığı müzik gruplarında edindiği tecrübeyle farklı tarzlardaki melodileri harmanlayarak içindeki müziği ifade etmeyi tercih ediyor ve dinleyicilerin bu etkiyi hissedeceğine inanıyor. Hangi tarzda olursa olsun sözlerin ve melodilerin ifade biçiminin her şeyden önemli olduğuna inanıyor ve senelerdir biriktirdiği bestelerini dinleyicilerle paylaşmak için gün sayıyor.

Cemre Kabaş’ı Takip Edin;

Önceki İçerikCemre Kabaş’ın teklisi “İp” dijital platformlarda yayında
Sonraki İçerikKadri Karahan’ın ilk single çalışması: Karanlık Bir Drama (Bu Masalı Kim Yazdı)
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments