Çevre duyarlılığından sanat vandalına sınır tanımayan bir acayip eylemler

İtalya’nın Floransa kentinde iklim aktivistleri, fosil yakıtları protesto etmek amacıyla Botticelli'nin ünlü tablosu "Primavera"yı hedef aldı.

0

İtalya’nın Floransa kentinde iklim aktivistleri, fosil yakıt kullanımını protesto etmek için ellerini Rönesans ressamı Sandro Botticelli’nin “Primavera” adlı tablosuna yapıştırdı.

İtalya’nın Floransa kentinde iklim aktivistleri, fosil yakıtları protesto etmek için Uffizi Galerisi’ne gitti.

Hükümetin fosil yakıtları kullanımını yasaklamasını isteyen iki aktivist, İtalyan Rönesans ressamı Sandro Botticelli’nin 15. yüzyıldan kalma “Primavera” adlı eserini koruyan cama ellerini yapıştırdı.

Kısa süre sonra müze görevlileri olaya müdahale etti. Görevlilerden birinin uzaklaştırmak istediği aktivistler kendilerini yere bıraktı. Aktivistler bu kez görevliler tarafından kollarından tutularak sürüklendi.

Olayın ardından internet üzerinden taleplerini açıklayan aktivistler, İtalya’nın kullanılmayan kömür santrallerini yeniden açma planlarından derhal vazgeçilmesini, gaz sondaj projelerinin iptal edilmesini ve ülkenin bu yıl güneş ve rüzgar enerjisinin arttırılmasını istedi.

Önceki İçerikTekfen Filarmoni’nin pandemide kaydettiği yeni albümü: “Dance”
Sonraki İçerikRüyalar Âlemi’ne girmeye hazır olun: “The Sandman”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments