Cihan Bilgin ve Ozan Kınasakal’ın yeni projesinin ilk teklisi: “Kraterler”

Aranjesini ve prodüktörlüğünü Ozan Kınasakal'ın yaptığı şarkının vokallerinin yanı sıra sözü ve müziği de Cihan Bilgin'e ait.

0

Cihan Bilgin ve Ozan Kınasakal‘ın yeni projesinin ilk teklisi “Kraterler“i 22 Mayıs’ta tüm dijital platformlarda yayınladı.

Aranjesini ve prodüktörlüğünü Ozan Kınasakal’ın yaptığı şarkının vokallerinin yanı sıra sözü ve müziği de Cihan Bilgin’e ait. 2019’da bir araya gelen ikili, insanların tüketim toplumu içerisinde kaybolduğu günümüzde anlamlı lirikler ve özgün ritimler eşliğinde bağımsız müzik dinleyicisine ulaşmayı amaçlıyor.

Söz / Müzik:Cihan Bilgin
Vokal:Cihan Bilgin
Aranje / Prodüksiyon:Ozan Kınasakal
Gitar / Synth / Geri Vokal:Ozan Kınasakal
Miks:Orçun Ayata
Mastering:Barış Ergün
Kapak Tasarımı:Tolga Tarhan
Cihan Bilgin;

İstanbul ikametli müzisyen/şarkı yazarı. 1989 yılında Kadıköy’de doğan Cihan Bilgin, 2013’te akustik gitar merkezli şarkılarını yayınlayarak müzik hayatına başladı. Daha sonra “Tamam O Zaman” ve “Galaksiler” gibi dönemin indie rock, synth pop gruplarında vokal/gitar olarak yer alarak Sofar İstanbul konserindeki solo akustik “Kraterler” performansıyla hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine ulaştı ve İstanbul’un kült sahnelerinde birçok konser verdi.

2019’da müzisyen/prodüktör Ozan Kınasakal ile çalışmaya başladı. İnsanların tüketim toplumu içerisinde kaybolduğu günümüzde anlamlı lirikler ve özgün ritimler eşliğinde bağımsız müzik dinleyicisine ulaşmayı amaçlayan ikili, indie ve elektronik müziği çarpıştırarak oluşturdukları parçalarını 2020 yılı boyunca düzenli aralıklarla yayınlayacak.

Cihan Bilgin’i Takip Edin;

Önceki İçerikBirinizin Bildiği
Sonraki İçerikEmre Kınay: “THY sosyal mesafesiz bilet satıyorsa ki satıyor biz de tiyatroları açabiliriz demek ki.”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments