Cihan Bilgin’den yeni tekli: “Neyse Ne”

Cihan Bilgin yeni teklisi "Neyse Ne"yi müzikseverlerle paylaştı.

0

Bir karadeliğin merkezinden aldığı bilinmezliği indie, blues ve pop ile çarpıştıran Cihan Bilgin, tekrarlı sololar, ilginç hikayeler ve sade ritimler eşliğinde bağımsız müzik dinleyicisine ulaşmayı amaçlıyor.

İstanbul ikametli müzisyen/şarkı yazarı Cihan Bilgin ya da gerçek adıyla Taha Cihan Saldıraner, 1989’da Kadıköy’de doğdu. 2013’te akustik gitar merkezli şarkılarını yayımlamaya başladı.

Tamam O Zaman” ve “Galaksiler” gibi dönemin indie rock, synth pop tınılarına hakim müzik gruplarında vokal/gitar olarak İstanbul’un kült sahnelerinde birçok konser verdi. Sofar (İstanbul) konserindeki “Kraterler” performansıyla dikkatleri üzerine çekti, aynı parçanın prodüktörlüğü Ozan Kınasakal tarafından yapılan versiyonu ile yönetmenliği Tolga Tarhan tarafından hazırlanan klibi ise 2020 yılında yasal tüm platformlarada yerini aldı. 2021 yılında “Her Şey Yolundadır Umarım” isimli mini belgesel ve aynı adı taşıyan akustik albüm ile ses veren Cihan Bilgin, prodüktörlüğü Soft Analog grubundan tanıdığımız Ömer Çelik tarafından yapılan “Neyse Ne” isimli son teklisini BBI Music Co. etiketiyle dinleyicilerin beğenisine sundu.

NEYSE NE

Önceki İçerikBenay Gözkaman ve Salih Kunduz’dan “Bul Beni”
Sonraki İçerikSerkan Tosun’un yeni romanı: “Verum”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments