Coca-Cola, global müzik platformu ‘Coke Studio’yu tanıttı

Dünyanın dört bir yanından yeni müzisyenleri bir araya getiren “Coke Studio”nun global lansmanı, Queen’in ikonik şarkılarından “A Kind Of Magic” parçasına saygı niteliği taşıyan özel bir film ile yapıldı.

0
Ekin Beril

Coca-Cola, 2008 yılında Pakistan’da kurulan ve o zamandan beri 11 milyon YouTube abonesine ulaşan Coke Studio’yu küresel sahneye taşıyor.

Platformun başlangıç noktası ise Queen’in ikonik şarkısı “A Kind of Magic”i yeniden yorumlayan yedi sanatçının bir araya geldiği global reklam filmi “The Conductor”.

Coke Studio ve “The Conductor”, Coca-Cola’nın 2021’de tanıttığı global marka felsefesi olan “Real Magic”in en yeni örnekleri.

Coca-Cola’nın Global Kreatif Strateji ve İçerik’ten sorumlu Kıdemli Direktörü Pratik Thakar platform hakkında şunları söyledi: “Coke Studio, Coca-Cola’nın “Gerçek Mucize” felsefesinin doğrudan bir yansıması. Müziğin eşsiz bir araya geltirme gücünden faydalanıyor ve dünyanın dört bir yanından hayranların bir araya gelip yeni deneyimler yaşamaları için bir bağlantı noktası görevini üstleniyor.”

2 dakikalık reklam filmi, Queen’in ikonik “A Kind of Magic” melodisi üzerine kurulu. Bu olağanüstü çalışma, her biri müziğe kendi benzersiz tarzını katan ve şarkıyı günümüz kuşağı için yeniden tasarlayan gelecek vadeden genç sanatçılarla gerçekleştirildi.

Sanatçılar arasında Türk elektro-pop prodüktörü, şarkıcı ve söz yazarı Ekin Beril, ABD’li R&B yıldızı Ari Lennox, İngiliz şarkıcı söz yazarı Griff, Latin urban pop yıldızı Mariah Angeliq, İngiliz-Nijeryalı şarkıcı söz yazarı ve prodüktör Tems, Hint-Kanadalı TikTok yıldızı Tesher, ve renkli K-Pop grubu TRI.BE yer alıyor.

Reklam filmine ek olarak yedi sanatçının her biri, kendi “A Kind of Magic” yorumlarını da kaydetti. Bu kayıtlar, ek özel parçalar ve kamera arkası görüntüleri ile birlikte bugünden itibaren Coke Studio YouTube kanalında erişilebilir olacak. Ayrıca bu içeriklere Coca-Cola paketleri üzerinden de dijital olarak erişilebilecek.

Coke Studio lansmanı dünyanın önde gelen müzik şirketi Universal Müzik Grup partnerliğinde hazırlandı.

“The Conductor”ın yanı sıra yedi sanatçının bireysel olarak kaydettiği “A Kind of Magic”in kendi versiyonları da, ek özel parçalar ve kamera arkası görüntülerine Coke Studio YouTube Hub‘dan erişebilirsiniz. Ekin Beril’in “A Kind Of Magic” yorumunu ise tüm dijital müzik platformlarından dinleyebilirsiniz.

LANSMAN SANATÇILARI:

Coke Studio lansmanında yer alan yedi sanatçı şunlar:

• ARI LENNOX: Grammy adayı Amerikan R&B fenomeni, şarkıcı ve söz yazarı –https://arilennox.com/

• GRIFF: İngiliz şarkıcı ve söz yazarı ve Brit Awards Yükselen Yıldız kategorisinin (2021) şimdiye kadarki en genç kazananlarından biri – https://www.officialgriff.com/

• EKİN BERİL: Elektro-indie esintili sesiyle tanınan Türk elektro-pop prodüktörü – https://www.ekinberilmusic.com/

• MARIAH ANGELIQ: Çığır açan Latin yıldızı ve kentsel popun en güçlü temsilcilerinden – https://www.mariahangeliqmusic.com/

• TEMS: Nijeryalı şarkıcı, söz yazarı ve Afrobeats’in küresel hakimiyetine öncülük eden müzik yapımcısı – https://www.leadingvibe.com/

• TESHER: Küresel melodiler yaratmak için türleri birleştiren Hint kökenli Kanadalı rapçi ve prodüktör – https://www.instagram.com/tesherrrr/?hl=en

• TRI.BE: K-Pop’u Afro ve Latin gibi çeşitli müzik türleriyle birleştirerek enerjik müzik yaratan renkli, çok dilli kadın K-Pop grubu – https://tr-ent.co.kr/en/tri-be/

UNIVERSAL MUSIC GROUP;

Universal Music Group olarak sanatın gücüyle kültüre yön vermek için varız. UMG; yapımcılık, edisyon, lisanslı sanatçı ürünleri ve görsel-işitsel içeriklerle ilgili faaliyetlerde bulunan geniş işletme yelpazesiyle dünyanın lider müzik şirketidir. Her müzik türünde en kapsamlı kataloğu ve şarkıları sunarak sanatçılarımızın gelişimini destekliyor, dünya çapında beğenilen ve ticari olarak başarılı müziğini üretiyor ve dağıtıyoruz. Kendini sanata, yenilikçiliğe ve girişimciliğe adayan UMG, sanatçılarına sanatsal ve ticari fırsatlar sunmak, hayranlara muhteşem deneyimler yaşatabilmek adına hizmetlerin, platformların ve iş modellerinin hız kesmeden geliştirilmesini hedefler. Universal Music Group ile ilgili daha fazla bilgi için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz: www.universalmusic.com

Önceki İçerikSait Faik’in Hikâyeleri “Şehir Amber Kokacak” dinletisi ile İş Sanat’ın YouTube kanalında
Sonraki İçerikDecollage Art Space’te bahar sergisi: “Le Voyage”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments