Çocuklar, duygularını heykele dönüştürüyor: “Hikâyeden Heykele”

0

Çocuklar, 7 Mart Cumartesi günü 11:30’da düzenlenecek “Hikâyeden Heykele” başlıklı atölye çalışmasında, Arter’de sergilenen sanat eserlerinin kendilerinde uyandırdığı duyguları heykellere dönüştürecekler.

Arter Öğrenme Programı ekibinden Ayşe Dilan Salkaya’nın Arter Atölye’de gerçekleştireceği “Hikâyeden Heykele” başlıklı atölye çalışması, 4–6 yaş katılımcılara yönelik düzenlenecek.

Sergi gezmek nasıl bir duygu? Mutlu, meraklı, şaşkın, öfkeli, heyecanlı, neşeli, çılgın… Duyguları ve hayalleri, eğlenceli ve rengârenk malzemelerle bir araya getiren bu atölye çalışmasında çocuklar, Arter’de sergilenen eserleri hikâyeleştirip bu eserlerin kendilerinde uyandırdığı duyguları heykellere dönüştürecekler. Boyalar, tüyler, şöniller, parlak kâğıtlar ve çeşitli malzemelerle hayata geçirilecek heykellerin üretiminde eşlikçileri, çocuklara asistanlık edecek.

Atölyenin biletleri Arter’den temin edilebilir, 0212 708 58 01 numaralı telefondan veya [email protected] adresi üzerinden rezervasyon yaptırılabilir.

Kurumsal sponsor Tüpraş’ın desteğiyle Arter’de Perşembe günleri sergi girişleri tüm ziyaretçiler için ücretsiz; 24 yaş ve altı ziyaretçiler ile Arter Beraber üyeleri ise Arter’i her gün ücretsiz ziyaret edebiliyor. Arter’e Taksim’den ve Tepebaşı’ndan, Ulaşım Sponsorları Ford Otosan ve Otokar’ın sağladığı ücretsiz servislerle erişilebiliyor. Arter Salı, Çarşamba, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 11:00–19:00; Perşembe günleri ise 11:00–20:00 saatleri arasında ziyarete açık. Ziyaret ve ulaşımla ilgili detaylı bilgilere arter.org.tr/ziyaret adresinden ulaşılabilir.

AYŞE DİLAN SALKAYA HAKKINDA

Ayşe Dilan Salkaya, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Bölümü’nde lisansını tamamladıktan sonra yeni medya ve çocuk alanında yüksek lisans eğitimine devam etti. Sinema üzerine yazıları, söyleşileri ve kurmaca metinleri basılı ve çevirimiçi mecralarda yayımlandı. Çeşitli sinema platformlarının editoryal süreçlerinde yer aldı. Üç yıl boyunca farklı okullarda çocuklarla birlikte sinema ve kurmaca anlatı odaklı atölyeler yürüttü. Bir yandan disiplinlerarası bireysel üretimini sürdürürken, Arter’in yeni binasında Öğrenme Programı’nı oluşturan ekiple birlikte Çocuk Programları Asistanı ve Sergi Rehberi olarak öğreniyor, keyifle üretiyor.

ARTER;

A: Irmak Cad. No: 13 Dolapdere Beyoğlu 34435 İstanbul
T: 0(212) 708 58 00
W: www.arter.org.tr

Önceki İçerikİDSO Dünya Kadınlar Günü Konseri 6 Mart’ta CRR’de
Sonraki İçerikSimon Pegg: “Star Trek çekilmeyecek”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments