Çokça sanat, çokça insan, tek bir nokta; “Istanbul Art Show”

0

Sanatın icracısı da, alıcısı da üç gün boyunca aynı noktada buluşuyor!.. Yer; Harbiye Mahallesi, Istanbul Hilton Oteli Kongre Ve Fuar Salonu. Üç gün boyunca “Istanbul Art Show” adı altında düzenlenecek sanat fuarında, sanatseverler sanatın pek çok alanında birbirinden seçkin sanatçıyla etkileşim içinde bulunma imkânına kavuşacaklar. 14-16 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirecek etkinlik, katılımcılara kelimenin tam anlamıyla plastiğinden dijitaline görsel sanatların tüm alanlarını kapsayan, disiplinler arası bir sanat şöleni sunmayı vaat ediyor.

Istanbul’un Antik Yunan’dan günümüze uzanan ve birbirinden farklı pek çok kültürü bünyesinde barındıran benzersiz tarihi dokusu ve kozmopolit yapısının, böylesi bir buluşmaya ev sahipliği yapacak olması da, olayın boyutu ve büyüklüğü açısından ayrı bir önem taşıyor.

Fuar kapsamında düzenlenecek olan ve genel konseptin amacını da içine alan paneller, seminerler, workshop’lar, canlı performanslar ve enstalasyonlar sayesinde ziyaretçileri, yerel sanatçılar da dâhil dünyanın pek çok noktasından sanatçıyla karşı karşıya getirecek etkinlikte, çok farklı kültür yapılanmalarının sanatın evrenselliğinde estetik bir kolaj oluşturması hedefleniyor. En büyük hedefse; yapay bir şekilde oluşmuş sanatın ayrıksılığını halktan uzaklaştırırken, beri yandan da hemen her göze ve bütçeye hitap eden büyük bir sanat yakınlaşması ve sinerjisi sağlamak. Yaratım sürecine olamasa da, sergilenme, sahnelenme ve etkileşim sürecine dâhil olmak, bakan ve gözlemleyen her alıcıya, her göze ayrı bir boyut, ayrı bir heyecan ve enerji katacaktır.

Sanatla dolu bir üç gün sizleri bekliyor… Kaçırmayın!

Kenan Yaşar
Önceki İçerikCengiz Solakoğlu: “Eğitim sadece devlete bırakılmayacak kadar ciddi bir iştir”
Sonraki İçerikFrank Sinatra ve eşi Barbara Sinatra’ya ait eşyalar açık artırmada
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments