Collect Gallery’nin ilk sergisi: “Check-In”

Marcus Graf küratörlüğündeki "Check-In" sergisi, üçüncüsüyle sanatseverlerle buluşacak.

0

Tophane’de yeni açılan Collect Gallery, her hafta değişen konseptiyle sanatseverlerle buluşan Marcus Graf küratörlüğündeki “Check-In” sergisi, üçüncüsüyle devam ediyor.

Hacımimi Mahallesinde yer alan Collect Gallery, İstanbul’un sanat yaşamına taze bir kan getiriyor. Son yıllarda çapı genişleyen sanat dünyası ve genç koleksiyoner çevresi içinde alışılmışın dışında sınırları zorlayan yenilikçi bir anlayışa sahip galeri, yabancı ve yerli sanatçıları ile kendine bir yol çiziyor.

Collect Gallery, Marcus Graf’ın küratörlüğünü üstlendiği “Check-in” sergisi ile kapılarını küratöryel bir deney ile açarak geleneksel bir serginin form ve konseptini İstanbul’un değişken yapısıyla yorumluyor.

Her hafta galerinin ana mekânında bir sanatçının kişisel sergisi ile başlayarak, Check-in karma sergisinin bir sonraki sanatçısının eserleri galerinin ikinci katında, Check-out’ da sırasını bekliyor olacak. Bu mekânsal dönüşüm sergi süresince devam edecek.

Check-in, galerinin Bulgar sanatçılarıyla geçmişini temsil ederken aynı zamanda Collect Gallery’yi lokal sanat sahnesine de davet ediyor.

Georgi Georgiev / Jorrras, Martian Tabakov, Kalina Dimitrova ve Sevda Semer’den oluşan 4 kişilik, kişisel/karma sergi 17 Mayıs’ta kapılarını açan sergi, 27 Haziran’a kadar galerinin Tophane’deki mekânında ziyaret edilebilir.

CHECK-IN 1

COLLECT GALLERY;

‘To Collect Contemporary Art’ National Gallery Sofia’da gerçekleştirilmiş sergi ile aynı ismi taşıyan bir yaklaşımdan yola çıkılarak kuruldu. To Collect Contemporary Art platformu, mekânsallık üzerinden bir iletişim kurarak çağdaş sanatın hayatın içerisinde daha fazla yer almasını hedefliyor.

Vladimir Iliev’in kurucu ve direktörü olduğu +359 Gallery ile ortak biçimde, çağdaş sanatı yaygınlaştırmak üzerine kurulmuş olan şirketin ikinci adımı olarak, Collect Gallery çalışmalarına 17 Mayıs 2022 itibariyle İstanbul’da başlıyor.

A: Hacımimi, Karabaş Cd. No:2/3, 34425 Beyoğlu/İstanbul

Önceki İçerikKitabın ve melodilerin buluşması “Novel Soundtrack” ilk kez Kartal’da
Sonraki İçerikTürkiye’nin sevilen oyuncuları Disney+’ın özel filmi için bir araya geldi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments