Congulus, 3 Mayıs Cuma Akşamı Radyo Eksen Partisi’nde

0

Congulus, ilk albümü ‘Bozkır’da bulunan Congulus isimli parçayı bir kliple taçlandırdı. Grup 3 Mayıs Cuma akşamı Moda Sahnesi’nde Radyo Eksen Partisi’nde özel bir konser verecek.

İstanbul’da kurulan yeni nesil psychedelic etkili müzik grubu Congulus müzik dünyasını selamladıkları albümlerinden Congulus isimli parçayı  bir klip ile taçlandırdı. Grup, Moda Sahnesi’nde Radyo Eksen Partisi’nde 3 Mayıs Cuma akşamı verecekleri konserle Anadolu yakasında müzikseverler ile buluşacak.

Congulus ismini, Anadolu’da uzun kış gecelerinde soba başında çocuklara anlatılan Gulyabani hikayelerinden alıyor.

Congulus, 11 şarkıdan oluşan ‘Bozkır’ isimli albümünde, müzikal hikayelerini psychedelic atmosferler eşliğinde anlatıyor.

Bozkırda güneş tutulması

Congulus, bu albümle dinleyicileri bozkırda sıcak ve kavruk bir güneş altında soğuk ve karanlık bir güneş tutulmasına davet ediyor.

İstanbul’da yeşeren grup, 2016 yılından bu yana Cihan Önder (elektrik gitar ve synthesizer), Emre Açıkgöz (bas gitar) ve Tayfun Gür (davul) kadrosuyla birlikte müzik yapıyor.

Yoğun duygusal atmosfer

Grup, Anadolu müziğinden etkilenen ve psychedelic ögelere rastlanan müziklerinde geniş kompozisyonlar, uzun dronlar ve akışkan riffler, eklektik motifler ile yoğun duygusal müzikal bir atmosfer yaratıyor.

Congulus’un müziği sahnede de hipnotik görseller ile birlikte dinleyenlerini etkiliyor. Müziklerindeki çok katmanlı ögeler, canlı looplar performanslarında seyircilere dinamik bir atmosferi yaşatıyor.

Alternatif müzik dinleyicisinin 2016 sonunda yayınladıkları ‘Kış Ayının Kabusu’ isimli sekiz parçalık demo albümü ile tanıdığı grup, çok sayıda şehirde konserler verdi. Grubun, 2017’de ‘Demirci Sessions’ adıyla dijital mecralarda yayınlanan üçleme video çalışması bulunuyor.

Venüs Müzik: 2008’den beri Beyoğlu’nda faaliyet gösteren müzik stüdyosu. Şirket 2011’den bu yana kataloğunda iç yapımlara ağırlık vererek alternatif müziğin nabzını tutuyor.

Önceki İçerikOne Love Festival geri dönüyor
Sonraki İçerikErhan Güzel Bale Workshop 12 Mayıs’ta İstanbul’da!
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments