Çoşkun Göğen: “500’e yakın filmde oynadım, aldığım para yediğim küfre yetmedi”

© AA / İbrahim Erikan

25. Uluslararası Adana Film Festivali etkinlikleri kapsamında, 25. yıla özel verilen Emek Ödülleri sahiplerini buldu. Emek Ödülü alan Yeşilçam oyuncusu Coşkun Göğen, “500’e yakın filmde oynadım, aldığım para yediğim küfre yetmedi. Ama ben bir Yeşilçam askeriyim” dedi.

Oyuncu Yakup Yavru’nun kalp krizi geçirip vefat etmesi nedeniyle bugüne ertelenen 25. Yıl Gala Gecesi’nin sunuculuğunu Çiğdem Tunç yaptı. Kentteki bir otelde düzenlenen etkinlikte bir şarkı seslendirerek sahneye çıkan Tunç, Emek Ödülü’nü almak için geldiği Adana’da kalp krizi geçirmesi sonucu vefat eden oyuncu Yakup Yavru’yu anarak programa başladı.
Sanata gönül vermiş kişilere takdim edilecek Emek Ödülleri’nde, ilk olarak sahneye, vefat eden Yakup Yavru’nun ödülü getirildi. Yavru’nun ödülü kürsüye konularak uzun süre ayakta alkışlandı.

Adana Vali Yardımcısı Mustafa Aydın ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar tarafından takdim edilen Emek Ödülleri’nde, oyuncular Yusuf Sezgin, Süleyman Turan, Selma Güneri, Arif Keskiner, Gülsen Tuncer tarafından sinemaya yıllardır emek vermiş oyuncular Hasan Yıldız, Yılmaz Terzioğlu, Yavuz Karataş, Salih Eskicioğlu, Oktay Yavuz, Coşkun Göğen, Sönmez Yıkılmaz, İhsan Gedik, Ali Güney, Mehmet Yüksel, Zülfikar Öner, Ertan Güntav, Engin Aksu ile set amiri Yusuf Özel ve film makinistleri Bahri Kırmızıay ile Sabri Şenevi ödül aldı.

‘OYUNCULUĞA 5 LİRA KARŞILIĞINDA YAPTIĞIM FİGÜRANLIKLA BAŞLADIM’

Ödül alanlar adına konuşan oyuncu Coşkun Göğen, 1963’te Yeşilçam’a temel attığını orada berber çıraklığı yaptığını, 5 lira karşılığında figüranlığa başladığını söyledi.

Bugüne kadar 500’e yakın filmde oynadığını belirten Göğen, “Samimi söylüyorum sinemayı çok seviyorum. Bu gördüğünüz insanlarla uzun süre birlikte olamadık. Bizi ofsayt yapmaya çalıştılar ama bizler dimdik ayaktayız. Bu benim için şeref. Bu gördüğünüz insanların çoğu da karakter oyuncusu. 500’e yakın filmde oynadım, aldığım para yediğim küfre yetmedi. Ama ben bir Yeşilçam askeriyim.” diye konuştu.

Emek Ödülleri’nin verilmesinin ardından şarkıcı Ziynet Sali sahne aldı.

Sputniknews

Etiketler

0 yorum “Çoşkun Göğen: “500’e yakın filmde oynadım, aldığım para yediğim küfre yetmedi””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest