Danimarka çıkışlı rock grubu Robots 4 Friends’ten yeni single: “Push Me”

Robots 4 Friends, yeni şarksı “Push Me”yi dinleyiciyle buluşturdu.

0

Robots 4 Friends, 2020’nin sonunda ilk single’ları olan “Hole in the Head” ile yola çıktı ve sonrasında “The Gatley Way”i yayınladı. Indie ve alternatif unsurları bir araya getiren son single’ları “Push Me” ile 2021 yılında bir kez daha dinleyici karşısına çıktı.

Son single “Push Me”nin “yıkım ve yeni başlangıçlarla ilgili; güç, gurur ve iyileşip iyileşmeyeceği bilinmeyen yaralar hakkında” bir şarkı olduğunu belirten grup üyeleri, şarkının video klibini de Nisan 2021’de yayimladı.

Robots 4 Friends, Kopenhag merkezli bir indie / alt-rock grubudur. Grubun her üyesinin müzikal anlamda farklı geçmiş deneyimleri sayesinde çeşitli müzikal tür ve üslupları bir araya getiren Robots 4 Friends, alışılmışın dışında bir müzik icra etmeleri sebebiyle dinleyicilerin dikkatini çekmekteler. 2018 yılında Matthew James Harrison, Güntaç Kakı ve Paul Hindley tarafindan kurulan gruba 2019 yılında vokalist Gülay Erol’un da katılması ile grubun kadrosu son halini aldı. Brit-rock, heavy metal, indie /alt-rock ve progressive esintilerinden oluşan albümleri ‘Dare Mighty Things’, yıl sonuna kadar müzikseverlerle buluşacak.

Salgın dönemi öncesi Kopenhag’da verdikleri ilk birkaç konserde çok olumlu tepkiler alan ve dinleyiciden destek bulan grup, hayatın normale dönmesini ve müzikseverlerle buluşmayı dört gözle beklediklerini ifade etti.

PUSH ME

Önceki İçerikUğur Bozdağ’dan yeni tekli: “Hepsi Rüya”
Sonraki İçerikLeyan Senay: “Hayalim hem yarışma hem topluluğumuzu her yıl daha fazla geliştirerek sürdürmek.”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments