Danimarkalı grup Kalaha ve Hilal Kaya’dan yeni single: “Laga Luga”

Danimarkalı müzik grubu Kalaha ve Hilal Kaya'nın yeni çalışması "Laga Luga" tüm müzik platformlarında yayınlandı.

0

Globalist grup Kalaha, geçtiğimiz Şubat yayınladıkları Mystafa albümünde yer alan üç Türkçe çalışmadan birisi olan “Laga Luga” isimli çalışmasına bir klip çekti.

Laga Luga isimli çalışmanın şu an albümde yer alan versiyonuna küçük dokunuşlar yaparak Laga Luga (Boş Laflar edit) ismiyle 7 Mayıs 2021’de yayınlanan şarkıda gruba, diğer Türkçe şarkılarda olduğu gibi yine Hilal Kaya eşlik ediyor.

Şarkı hakkında Hilal Kaya; “Şarkının eğlenceli, kıvrak ritimleri ve 70’lerin Türkçe kadın vokallerinde gördüğümüz deyim yerindeyse “işveli” nefesler, bizi istediğimiz tarzda müzik yapabildiğimize ikna ediyor.” diyor.

Şarkının sözleri hakkında ise Hilal Kaya; “Hiç bir çaba göstermeden, bir şekilde bir yerlere gelen insanların, geldikleri yerde nasıl bocaladıklarını anlatıyor.” diyor.

Gitarda Niclas Knudsen,
Klavyede Jens “Rumpistol” Christiansen,
Bilgisayar ve baslarda Mikael “Spejderrobot” Elkjær,
Davulda Emil De Waal’den oluşan Kalaha ekibi, daha önce vokalde Hilal Kaya’nın olduğu “Çok Küstüm”, “Eymen” ve “Özgürüm Ben” gibi Türkçe şarkılarıyla dikkat çekmişti.

Diğer grup elemanları ise yeni çıkan albümleri Mystafa hakkında şöyle diyor;
“Yeni çıkan albümümüz Mystafa’da Brezilya, Mali, Türkiye, Danimarka, ABD’den müzik stili ve 70’ler, 80’ler, indie rock, Americana, psychedelia ve birçok farklı elektronik tarz var. Bir bakıma, korona yüzünden evde kalarak dünyayı geziyor ve albümümüzde hâlâ tüm şahane uluslararası müzik konuklarıyla birlikte çalışabiliyoruz. Albümümüzün adı olan Mystafa ise bize göre müziğimizi yansıtıyor: Hem mizah tadı var, hem de mistik bir Orta Doğu ismi olan Mustafa’nın bir karışımı… Grubumuzun adıyla birlikte kulağa hoş geliyor.”

7 Mayıs’ta bütün dijital platformlarda yayınlanan çalışmanın klibi ise Kalaha’nın YouTube sayfasından yayınlandı.

Grubun yeni albümü Mystafa ve bir önceki albümü Mandala’nın plak formatında Türkiye’de satışa sunulması için ise çalışmalar sürüyor.

Avrupa’nın birçok ülkesinden gelen eleştirilerden tam not alan albümde, hemen her eleştirmen Türkçe çalışmalara yeni bir parantez ayırmış. Mesela Fransız Afro müzik ve kültür dergisi ”DJOLO”, albümü, David Bowie ve Moğollar’ın kayıp çocuğudiye nitelendirmiş.

LAGA LUGA

Önceki İçerikMutlaka görülmesi gereken en iyi dalış yerleri: Manyetik Ada
Sonraki İçerikAğaçkakan Eşleşme Algoritması (WMA): Problemlerin çözümü için doğadan esinlenen bir algoritma
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments