Dengin Ceyhan’ın 2. EP’si: “Dengin Plays Chopin Nocturnes”

Dengin Ceyhan’dan “Dengin Plays Chopin Nocturnes” 16 Ekim Cuma günü Babajim İstanbul etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Piyano eğitimine 8 yaşında başlayan ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olan Dengin Ceyhan, 2014’ten bu yana Türkiye’nin dört bir yanında Fazıl Say, Chopin, Rachmaninoff, Mendelssohn, Khachaturian, Bach, Liszt, Satie ve Pentagram’dan oluşan bir repertuar ile piyano resitalleri veriyor.

Geçen sene Türkiye’de ilk defa yapılan Heavy Metal şarkıların piyano düzenlemelerinden oluşan ilk EP’si “Dengin Plays Pentagram” ile sıra dışı bir başlangıç yapan Dengin Ceyhan bu sefer klasik müziğin dünyadaki en önemli isimlerinden Frederic Chopin’in Nocturne”lerini yorumluyor.

“Dengin Plays Chopin Nocturnes” albümü çalma stili farklılığı ve müzik cümlelerinin farklı bir sunumuyla daha önce çıkarılan Chopin albümlerinden ayrı bir yerde duruyor. 5 tane Nocturne’nün bulunduğu albümün prodüktörlüğünü Tarkan Gözübüyük, kayıt, miks ve mastering’ini ise Babajim İstanbul Stüdyoları’ndan Arın Baykurt yaptı.  

Etiketler

0 yorum “Dengin Ceyhan’ın 2. EP’si: “Dengin Plays Chopin Nocturnes””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest