Dilan ve Hilal ‘Uluslararası Chicago Kukla Festivali’ne gitme hakkı kazandı

0

Merhaba bugün size dünyada sayılı insanlar arasına girerek Uluslararası Chicago Kukla Festivali’ne katılım hakkı kazanan iki genç kadından; Dilan Uğurlu ve Hilal Akcan’dan bahsedeceğiz. Güzel Sanatlar Fakültesi’nde okuyan iki genç Chicago’ya gidecek yeterli imkanları olmadığı için kartpostallar yaparak satıyorlar.

Dilan ve Hilal Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Sahne Tasarımı Anasanat Dalı ikinci sınıf öğrencileri olarak öğrenimlerine devam ediyor. 2019 Uluslararası Chicago Tiyatro ve Kukla Festivali’ne başvuru yaptılar ve kabul edildiler! Bu festival, dünya çapında sanatçılara ve ekiplere ev sahipliği yapmakta, kukla alanında eğitim ve gösteri programlarından oluşmakta. Bu yılki eğitim programı; gösteri performanslarının, atölyelerin ve festival sanatçılarının perde arkası çalışmalarını bir arada sunmakta. Festival her ülkeden sınırlı sayıda katılımcı seçmekte, Dilan ve Hilal de okullarını ve ülkemizi temsilen eğitim programına katılmaya hak kazananlar arasında.

Dilan ve Hilal;

“Bu programda kukla ve gösteri sanatını dünyanın farklı yerlerindeki temsillerini görecek aynı zamanda ülkemizdeki kukla kültürü üzerine aktarımlar yapacağız. Mezun olduktan sonra kukla alanında çalışmalarımızı sürdürmek istediğimiz için bu programa katılmak şahsımız adına oldukça önemli. Festival komitesi programa katılabilmek için eğitim programının ücretini karşılayabileceğimiz bir burs imkanı sağlıyor.

Ancak bize sağlanacak burs miktarı sadece eğitim programını karşılamaya yetiyor; festivalin sunduğu konaklama ücretini ve yol masraflarını şahsımızın karşılaması gerekiyor. Biz de bu masrafları karşılayabilmek için kartpostallar hazırladık ve onların satışını yaparak masraflarını karşılamaya çalışmaktayız.”

Eğer siz de iki gencin hayallerine destek olmak isterseniz aşağıdaki sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz!

Önceki İçerikBİFO, Katia ve Marielle Labèque’i ağırlayacak
Sonraki İçerikBorusan Contemporary’e “Corporate Art Awards” ödülü
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments