BİFO, Katia ve Marielle Labèque’i ağırlayacak

Katia ve Marielle Labèque

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) 20 Aralık Perşembe akşamı 20.00’de İstanbul Lütfi Kırdar ICEC‘te vereceği konserde, Türkiye’nin de yakından tanıdığı, dünyaca ünlü piyano ikilisi Katia ve Marielle Labèque‘i ağırlamaya hazırlanıyor. Konserde, günümüzün en parlak bestecilerinden Bryce Dessner‘in, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası‘nın (BİFO) dünyanın önde gelen filarmoni orkestraları Londra Filarmoni, Dresden Filarmoni, Qrquestra Nacional de España ve Orchestre de Paris ile ortak verdiği sipariş vesilesiyle yazdığı İki Piyano için Konçerto eseri Labèque’ler tarafından Türkiye’de ilk kez seslendirilecek. Dessner‘in bu yapıtı, yaşadıkları yüzyıllara damgalarını vurmuş ve müziğe taze soluklar katmış iki dev bestecinin yapıtlarıyla aynı programda yüzyılımızın sesini temsil edecek.

Sascha Goetzel yönetimindeki BİFO‘nun Labèque‘lere eşlik edeceği konser 20.00’de başlayacak. Konser öncesinde, 19.00-19.40 saatleri arasında ise İstanbul Lütfi Kırdar ICEC’in Dolmabahçe Salonu’nda, gazeteci ve klasik müzik yazarı Serhan Bali ile konser üzerine bir söyleşi yapılacak.

Ayrıntılı bilgi için: www.borusansanat.com

PROGRAM

 

LABÈQUE’LERLE BİR PRÖMİYER

20 ARALIK 2018 PER. 20.00

İSTANBUL LÜTFİ KIRDAR ICEC

SASCHA GOETZEL şef
KATIA & MARIELLE LABÈQUE iki piyano

SERHAN BALİ ile konser öncesi söyleşi 
19.00-19.40 DOLMABAHÇE SALONU

  1. STRAUSS Salome‘den, Yedi Tül Dansı 
    DESSNER İki Piyano için Konçerto*

BEETHOVEN 7. Senfoni, La Majör, Op. 92 

* Türkiye prömiyeri. Londra Filarmoni, Dresden Filarmoni, Qrquestra Nacional de España, Orchestre de Paris ve Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın ortak siparişi.

Etiketler

0 yorum “BİFO, Katia ve Marielle Labèque’i ağırlayacak”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest