Dresden Senfoni Orkestrası’ndan koronavirüse karşı “Çatı konseri” çözümü

0

Almanya’da pandemi nedeniyle birçok kültürel etkinlik düzenlenemiyor. O nedenle Dresden Senfoni Orkestrası, kentlilere bir jest yaptı. 33 müzisyen bir çatıya çıkarak sosyal mesafeli konser verdi.

Almanya’da Dresden Senfoni Orkestrası’nın 33 müzisyeni, hafta sonu corona virüs önlemleri çerçevesinde bir çatı konser verdi. Müzisyenler, Alman besteci Markus Lehmann-Horn’un ‘Himmel uber Prohils eserini seslendirdi. 

Konserin alışılmadık formatı, çevre binalardaki balkon ve pencereleri dolduranların yanı sıra meydana güvenli sosyal mesafe kuralı gözetilerek konulan sandalyelerde oturan müzikseverlerin uzun bir aradan sonra ilk kez canlı bir performansın tadını çıkarmasına olanak sağladı. Koronavirüs salgını vakalarında gözlenen artış nedeniyle Almanya genelinde birçok kültürel etkinlik iptal edildi.

Berlin hükümeti, halka açık büyük çaplı toplantıların yasaklanması da dahil olmak üzere hastalığın yayılmasını engellemek amacıyla çok sayıda kısıtlama getirdi.

NTV
Önceki İçerik“Hâlâ Hayattayım / I Am Still Alive” başlıklı karma sergi Bozlu Art Project’te
Sonraki İçerikTiyatro Kooperatifi’nden açık hava sahnelerinin yasaklanması ile ilgili açıklama: “Özel tiyatrolar çöküyor”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments