Ebru Nihan Celkan’ın son yazdığı oyun Schauspiel Stuttgart prodüksiyonuyla Ekim’de Stuttgart’da sahnede

0

Oyun Yazarı Ebru Nihan Celkan’ın son metni Last Park Standing (Benimle Gelir Misin?) Almanya’nın en büyük şehir tiyatrolarından Schauspiel Stuttgart tarafından Ekim ayında sahneye taşınıyor.

Yönetmeni ve oyuncu kadrosu açıklanan oyunun Avrupa prömiyeri 31 Ekim 2019 tarihinde gerçekleşecek. 

Oyunun yönetmenliğini aynı zamanda sinema yönetmenliği yapan Nuran David Çalış üstlenirken oyuncu kadrosunda Josephine Köhler , Anne-Marie Lux ve Valentin Richter yer alıyor. Oyunun dramaturjisini ise Bastian Boẞ ve Sina Katharina Flubacher üstleniyor.

Ebru Nihan Celkan Schauspiel Stuttgart’ın Türkiye’den sahnelediği ilk oyun yazarı.

Türkiye’nin güncel ve tartışılması zor konularını merkeze alan oyunlarıyla tanınan oyun yazarı Ebru Nihan Celkan Almanya’nın köklü yayınevi S.Fischer Verlage ile Almanca konuşulan ülkelerde oyunlarının temsil edilmesi için Nisan ayında sözleşme imzalamıştı. Ebru Nihan Celkan yayınevinin Türkiye’den temsil ettiği ilk yazar.

Oyunun dünya prömiyeri 29 Ocak 2019 tarihinde Toy İstanbul’da gerçekleşmişti. Türkiye prodüksiyonun yönetmenliğini Sami Berat Marçalı üstlenirken Elif Ürse, Başak Ertan Kıvılcımoğlu ve Barış Gönenen oyuncu kadrosunu oluşturuyor. Türkiye prodüksiyonu 2019/2020 sezonunda da sahnelenmeye devam edecek olan oyun aynı sezonda iki farklı prodüksiyon ile iki farklı kıtada seyirciyle buluşmaya devam edecek.

Detaylı Bilgi: https://www.schauspiel-stuttgart.de/en/whats-on/2019-20-/last-park-standing/
Schauspiel Stuttgart Web Sitesi: https://www.schauspiel-stuttgart.de/
Soru ve iletişim için+90 530 311 61 94 | [email protected]

Önceki İçerikGergedan Dergisi Gerçeküstücülük Özel Sayısı Üzerine Derlemeler-1
Sonraki İçerikAltyazı’nın Temmuz-Ağustos Sayısı Bayilerde
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments