Altyazı’nın Temmuz-Ağustos Sayısı Bayilerde

Tam bağımsız sinema dergisi Altyazı’nın Temmuz-Ağustos sayısı çıktı. Sinemanın gündeminden tarihine zengin bir içerik sunan yeni sayıyla birlikte, derginin ücretsiz eki Altyazı Fasikül: Özgür Sinema da yayın hayatına başladı.

KAPAK KONUSU: HOLLYWOOD HOLLYWOOD’A BAKIYOR

Altyazı Aylık Sinema Dergisi 190. sayısında kapağını, Hollywood’un kamerayı kendine çevirdiği filmlere ayırdı. Son olarak Tarantino’nun gözünden 60’lı yıllarıyla perdeye yansıyan bu devasa endüstri, ihtişamı kadar, stüdyo sisteminin sömürü düzeni ve skandallarıyla da daima göz önünde oldu ve en iyi filmlerinden bazılarını da kendi iç yüzünü anlatırken çekti. Altyazı, Sunset Bulvarı‘ndan (Sunset Blvd.) Mulholland Çıkmazı‘na (Mulholland Dr.) on klasik filmde, Hollywood’un Hollywood’a bakışını irdeliyor.

ALTYAZI FASİKÜL: ÖZGÜR SİNEMA

Bu sayıdan itibaren Altyazı Sinema Dergisi ile birlikte ücretsiz olarak dağıtılacak olan Altyazı Fasikül: Özgür Sinema, sinemada ifade özgürlüğünün genişlemesine katkı sağlamak için yola çıkan yepyeni bir yayın. Hem basılı hem de videolar ve genişletilmiş haberlerin yer aldığı çevrimiçi bir yayın olarak hayatına devam edecek Fasikül’ün temel amacı, seyirciye erişimi kısıtlanan sinema pratiklerine görünürlük kazandırmak ve sinema alanındaki hak ihlallerine dair bir tartışma ortamı yaratmak.

Altyazı Fasikül’ü fasikul.altyazi.net‘ten ve sosyal medya hesaplarından (Facebook, TwitterInstagram) takip edebilirsiniz.

Etiketler

0 yorum “Altyazı’nın Temmuz-Ağustos Sayısı Bayilerde”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest