Ece Dorsay’dan yeni single: “Painkiller”

Ece Dorsay, yeni İngilizce single’ı Painkiller’ı tüm dijital platformlarda müzikseverlerle paylaştı.

0

Ece Dorsay, 4. solo albümünden sonra tüm prodüksiyonunu ev stüdyosunda bizzat üstlendiği ikinci İngilizce single’ı Painkiller’ı tüm dijital platformlarda yayınladı. Söz, beste, müzik, aranjman, miks, mastering ve kapak tasarımı kendisine ait.

Sektördeki 20. senesinde gizli kalmış şarkılarını geçen yıl “Unpublished Demos 99 – 2004” albümünde yayınladı. Evde kaydedip mikslediği ilk İngilizce şarkısı “Summer Rainbows” da yine eş zamanlı olarak tüm mecralarda dinleyicisinin karşısındaydı.

Ece Dorsay, dört solo albümüyle ve yazılarıyla hep kendi bildiği özgün ve farklı yoldan giden bağımsız bir müzisyen. Kül rengi ve sıradışı alto kadın sesi ve rengarenk duruşuyla hep yeni sözler söyledi. “Dünyamın Haritası” albümünde bütün enstrümanları çalarak ve düzenleyerek, ozan – şarkıcı kimliğine aranjörü ve prodüktörü de eklemişti. Ajda Pekkan’ın Vitrin parçasına funk bir düzenleme yapmıştı.

Müzik sektöründeki 20. yılında, dördüncü solo albümünü yayınladı. 99 – 2004 yılları arasında kaydettiği, gizli kalmış bestelerinden ve akustik versiyonlarından oluşan 31 şarkılık bir demo albümü. 2000 yılından, Yavuz Çetin’in solo gitarlarını çaldığı iki Ece Dorsay bestesiyle açılıyor albüm. Tüm besteler Ece Dorsay’a ait. Albümün Miks ve mastering’i de Ece’ye ait. Kapak tasarımını da kendisi yaptı. Bu dönemde, odasında kurduğu mütevazi stüdyosunda, ağırlıkta İngilizce olacak beşinci albümü üzerinde çalışmakta ve YouTube kanalına canlı performans videoları çekmekte.

Albümleri tüm dijital platformlarda. Kaseti ve CD’si çıkan son nesilden biri olarak, ilk iki albümü de aynı zamanda CD ve kaset olarak koleksiyonerlerin elinde.

PAINKILLER

Önceki İçerikEtel Adnan’dan ilhamla, renklerin izinde: “Pastoral Hayaller”
Sonraki İçerikEsra Kaya’dan bir başınalığın tercih edilebilirliği üzerine bir swing: “Gemide”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments