Efe Dikmen’den yeni şarkı: “Kaçsam”

Efe Dikmen'in yeni şarkısı "Kaçsam" OnAir Sahne'den çıktı.

0

Efe Dikmen’in yeni single çalışması “KaçsamOnAir Sahne etiketiyle müzikseverlerle buluştu.

Lise yıllarından başlayıp üniversitede devam ettirdiği müzik kariyerine, mezuniyet sonrası meslek hayatının devreye girmesiyle ara vermiş bir müzisyen Efe Dikmen. Fakat “müzik müzisyeni bırakmaz, bazen şartların lehine oluşmasını bekler” dedirtircesine Efe Dikmen’in 10 yıl aradan sonra geri döndüğü müzik yaşamında yayımlanan ilk şarkısı da yine OnAir Sahne etiketiyle müzikseverlere ulaşan “Git” isimli şarkısıydı.

“Kaçsam”, Efe Dikmen’in kendi içsel yolculuğu ile başlamış ve dinleyen herkesi kapsayan bir ruh haline tercüman olmuş adeta. Müzisyen şarkının hikayesini şöyle dile getiriyor: “Çok uzun zamandır aşırı sıkılıyorum. Bu şarkı aynı döngünün bana verdiği yorgunlukla ortaya çıktı aslında. Geçen sene metin halinde deftere karalanmış şekildeydi ve kısa zaman önce sözleri dizayn ederken birçok konuyu çağrıştırmasına dikkat etmeye çalıştım. Kimileri için aşk, kimileri için yalnızlığı temsil edebilir. Ama bendeki temsili geçmiş.”

Sözü ve bestesi Efe Dikmen’e ait olana “Kaçsam”ın aranjesi müzik dünyasının yakından tanıdığı Kaan Alptekin tarafından yapılmış.

KAÇSAM

Önceki İçerikKeanu Reeves: “Yönetmenle aynı fikirdeyiz ve Yeni bir Matrix geleceğini hiç sanmıyoruz.”
Sonraki İçerik2021’in ardından…
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments