Ekonomi Edebiyatı alanında özellikli bir eser; Çin Hapşırığı

Erhan Arda'nın "Çin Hapşırığı" adlı kitabı Sayda Yayıncılık tarafından okurla buluştu.

0

Ekonomi Edebiyatı alanında özellikli bir eser; Çin Hapşırığı ile yazar Erhan Arda, Covid-19 olarak anılan tarih niteliğindeki dönemin görünen ve görünmeyen yönlerini cesurca düşündürüyor.

Corona virüsü sebebiyle dünyada yaşam şeklinde değişiklikler meydana geldi. Büyük ölçekte ekonomik ve yönetimsel değişimler söz konusu. Bu durum tüm dünyada zorunlu, yeni bir dönemin adımını oluşturacaktır.

Modanın hayatımızın her yerini işgal ettiğini, sağlık bilimlerinden, psikolojiden, fizik bilimine, iktisada, siyasete, uluslararası ticarete, sosyolojiye kadar tüm bilimlerin ve alanların moda ile ilgili olduğunu hatta tam merkezlerine oturduğunu, söylemlerin, çalışmaların ve davranışların modaya göre şekillendiğini ya da moda haline getiril­meye çalışıldığım açıklıyor.

İtalyanların savunduğu “Slow Food” hareketiyle yavaş ye, yaşamın tadını çıkar, her şeyi yavaş ve hazzına vararak tüket politikası karşısında, dünyanın çoğunluğunun kabul ettiği ve “Fast Food” hızlı ye, hızlı yaşa, hızlı tüket politikası çarpışıyor. Taşlar yerinden oynadı mı? Yoksa bir sistem kendini mi güçlendirdi? Büyük bir kaos ve hengame ortadayken yeni bir sistem gelişir mi? Yoksa gelişti mi? Sorularım da bu kitap önünüze seriyor.

Fakat her şeyden önemlisi bütün işlerin şu sonuçta kilitlendiğini anlatmak istiyor: “Aslında zihnimizde ve dünyanın her yerinde bir şey, modanın en belirgin özelliği gibi, “VİZYON”a oturuyor.”

Kapak Yorumu;

“2021’in en dikkat çekici kitabı” olmaya aday. Okuduğunuza değecek, okuduklarınıza dokunacak niteliğe sahip. “Zihnimizde ve dünyanın her yerinde, bir şey, modanın en belirgin özelliği gibi “VİZYON”a oturuyor.”  Sloganıyla içini anlatıyor. Okurken zamanın su gibi akıp gittiği bu kitapta, Erhan Arda, dünya sisteminin dünü ve bugününe hakîm kavramların felsefi boyutlarını ele almış ve gelecekteki dünyanın şekillenişinin “Çin Hapşırığı” üzerinden olacağını çok başarılı bir şekilde analiz etmiş. Kitabı okumaya başladığınızda, sonunu görmeden elinizden bırakamayacaksınız.

YazarErhan Arda
YayıneviSayda Yayıncılık
Yayın TarihiMart 2021
TürüBeden Sağlığı
Sayfa Sayısı288
Önceki İçerikİskoçya’da ortaya çıkan padişah portreleri oldukça yüksek meblağlara alıcı buldu
Sonraki İçerikElis Dubaz’ın yeni teklisi: Kara Kız
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments