Elon Musk: “Rekabet iyi fakat hile iyi değil”

Threads, 24 saatte 30 milyon kullanıcıya ulaşarak rekor kırdı. Meta'nın platformunda şu ana kadar kullanıcılar tarafından 95 milyonun üzerinde paylaşım yapıldı.

0

Meta’nın yeni sosyal medya platformu Threads, ilk günde 30 milyonu aşkın kullanıcıya ulaştı. Twitter’ın sahibi Elon Musk, bir habere verdiği yanıtta “Rekabet iyi fakat hile iyi değil” dedi.

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın sahibi Meta, Twitter’a rakip yeni sosyal medya platformu Threads’i kullanıma sundu. Threads’e kayıt olanların sayısı ilk gününde 30 milyonu aştı.

Mark Zuckerberg, “Özel bir şeyin başlangıcı gibi geliyor, ancak uygulamayı geliştirmek için önümüzde yapacak çok işimiz var” dedi. Twitter, Threads uygulamasının benzerliği nedeniyle Meta’yı dava açmakla tehdit etti.

“Rekabet iyi fakat hile değil”

Twitter’ın avukatı Alex Spizo, “Gizli bilgilere erişimi olan eski çalışanları işe alarak Twitter’ın bir kopyasını yaptılar” dedi.

Twitter’ın sahibi Elon Musk, sosyal medyada Meta’ya dava açılacağı iddia edilen bir habere, Mark Zuckerberg’e karşı iğneleyici bir yanıt verdi: Musk, “Rekabet iyi fakat hile iyi değil.” dedi.

Zuckerberg’in yeni platformu: Threads

Musk’ın Twitter’a tweet görüntüleme sınırlaması getirmesinin ardından birçok kullanıcının, alternatif platform arayışına girdiği bugünlerde, Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın sahibi Meta, Twitter’a rakip yeni sosyal medya platformu olan Threads’i kullanıma sundu.

Arayüzü Twitter ile benzerlik gösteren Threads ile ilgili bir açıklama yapan Meta şirketi, Threads’in metin içeriklerini paylaşmak ve herkese açık sohbetlere katılmak için Instagram ekibi tarafından oluşturulmuş yeni bir uygulama olduğunu bildirdi. Yeni platformda karakter sınırının 500 olduğu belirtilen açıklamada, bağlantılar, fotoğraflar ve 5 dakika uzunluğunda videoların da paylaşılabileceği kaydedildi.

Instagram ile bağlantısı olan yeni sosyal medya platformunu telefonlarına indiren kullanıcılar, Instagram’daki arkadaşları ile Threads üzerinden de arkadaşlık kurabiliyor ve takipçi sayılarını hızla artırabiliyor.

Önceki İçerikBu Hafta Vizyona Giren Filmler (7 Temmuz 2023)
Sonraki İçerik2. Gemlik Film Festivali Kısa Film Yarışması
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments