Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (7 Temmuz 2023)

Sinema salonlarında bu hafta 1'i yerli, 8 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 7 Temmuz 2023 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Kaptan Pengu ve Arkadaşları 3: Buz Mandası Efsanesi, Ruhlar Bölgesi: Kırmızı Kapı (Insidious: The Red Door), Bonibomlar: Kediler Peşimizde (Barkers: Mind the Cats!), Ölümcül Çarpışma (Hidden Strike), Ren Altını (Rheingold), İkinci Görüşte Aşk (Love at Second Sight), Yenilmez Üçler (Once Upon a Time in Ukraine) ve Disco Boy filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

KAPTAN PENGU VE ARKADAŞLARI 3: BUZ MANDASI EFSANESİ

Yönetmen: Ali Karaçam
Formatlar: 2D, GoldClass, MPX, Sky Auditorium, Starium
Tür: Animasyon
Süre: 81 Dakika

Çocukların ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekecek Kaptan Pengu ve Arkadaşları 3: Buz Mandası Efsanesi, kendilerini kanıtlamak için efsanevi Buz Mandası’nı aramak için yola çıkan arkadaşlarını arayan Kaptan Pengu ve arkadaşlarının hikayesini anlatıyor. Film, arkadaşları için endişelenen Kaptan Pengu, Misket, Zeze, Gugu, Pegu ve Mirmir’in Kuzey Kutbu’na doğru çıktıkları yolculuktaki aksiyon dolu serüvenini izleyicilerle buluşturuyor.

RUHLAR BÖLGESİ: KIRMIZI KAPI

Orijinal Adı: Insidious: The Red Door
Yönetmen: Patrick Wilson
Oyuncular: Patrick Wilson, Ty Simpkins, Rose Byrne
Formatlar: 2D, Dublajlı, GoldClass, Sky Auditorium, Skybox, Starium, Altyazılı, VIP
Tür: Korku
Süre: 107 Dakika

Patrick Wilson yönetmenliğinde vizyona giren Ruhlar Bölgesi: Kırmızı Kapı (Insidious: The Red Door), iblislerini dindirmek için korkunç olaylarla yüzleşmek zorunda kalan Josh ve Dalton’un hikayesini konu ediniyor. Josh ve Dalton ailelerinin karanlık geçmişi ve yeni, daha güçlü bir dizi korkunç olayla yüzleşip, kırmızı kapının arkasında saklanan Öte’nin daha derinlerine gitmelidir.

BONİBOMLAR: KEDİLER PEŞİMİZDE

Orijinal Adı: Barkers: Mind the Cats!
Yönetmen: Elena Galdobina
Formatlar: 2D, DBOX, Dublajlı
Tür: Animasyon
Süre: 77 Dakika

Haftanın bir diğer animasyon filmi olan Bonibomlar: Kediler Peşimizde (Barkers: Mind the Cats!), çıktıkları tatilde kendilerini türlü maceraların içinde bulan sevimli bir köpek ailesinin hikayesini konu ediyor. Dedelerini ziyarete kır evine giden 5 çocuklu sevimli bir köpek ailesi, orada karşılaştıkları sevimli kediler ile çeşitli maceralar yaşarlar.

ÖLÜMCÜL ÇARPIŞMA

Orijinal Adı: Hidden Strike
Yönetmen: Scott Waugh
Oyuncular: John Cena, Zhenwei Wang, Jackie Chan
Formatlar: 2D, Dublajlı, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 103 Dakika

Senaryosunu Arash Amel’in yazdığı, Scott Waugh’un da yönetmen koltuğunda oturduğu Ölümcül Çarpışma (Hidden Strike), Çinli bir özel güvenlikçinin hayatını konu ediniyor. Filmde, Orta Doğu’daki Çin merkezli bir petrol rafinerisinin saldırıya uğramasıyla Jackie Chan’in hayat verdiği özel güvenlik personelinin orada bulunanları koruma mücadelesi anlatılıyor.

REN ALTINI

Orijinal Adı: Rheingold
Yönetmen: Fatih Akın
Oyuncular: José Barros, Jesse Albert, Felix Bold
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Biyografi
Süre: 135 Dakika

Senaryosunu ve yönetmenliğini Fatih Akın’ın yaptığı Ren Altını (Rheingold), Giwar Hajabi namı diğer Xatar’ın gettodan müzik listelerinin zirvesine uzanan hayat yolculuğuna odaklanıyor. 1980’lerin ortalarında Irak’tan Almanya’ya geldikten sonra kendini en dipte bulan Giwar, kartele borçlu kalmamak için kendisini Irak hapishanesinin cehennemine götürecek bir altın soygunu planlar.

İKİNCİ GÖRÜŞTE AŞK

Orijinal Adı: Love at Second Sight
Yönetmen: Hugo Gélin
Oyuncular: François Civil, Benjamin Lavernhe, Joséphine Japy
Formatlar: 2D, Dublajlı, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 118 Dakika

Hugo Gélin imzalı romantik komedi İkinci Görüşte Aşk (Love at Second Sight), eşi Olivia’nın kendisini tanımadığı alternatif bir yaşama uyanan Raphael’in, Olivia’nın kalbini en baştan kazanmaya çalışmasını konu ediniyor. Bilimkurgu romanlarıyla ünlü bir yazar olan Raphael, bir piyanist olarak uyandığı paralel evrende hatalarını telafi etmeye çalışır.

YENİLMEZ ÜÇLER

Orijinal Adı: Once Upon a Time in Ukraine
Yönetmen: Roman Perfilyev
Oyuncular: Kateryna Slyusar, Roman Lutskyi, Sergey Strelnikov
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Aksiyon
Süre: 90 Dakika

Bir samuray, efendisini Ukrayna kırsalında adil olmayan bir düello sırasında öldüren Yoshi Harimoto adlı Japon köle tüccarının izini sürmektedir. Amacı ele geçirilmiş efendisinin kılıcını geri alabilmek ve onurunu kurtarabilmektir. Tutsak tutuldukları yerde, kız arkadaşını köle olarak elinde tutan yerel bir toprak sahibiyle hesaplaşmaya çalışan, fakir bir köylüyle tanışır. İkisinin de yolu Yahudi bir silah satıcısıyla kesişir. Bu Yahudi, küçük erkek kardeşini öldüren Bohdan Chuba adlı Kazaklar’dan oluşan haydut takım reisinin peşine düşmüş ve intikam almak istemektedir. Birbirinden uyumsuz bu üçlü intikam, onur ve aşk için TARANTİNO/SERGİO LEONE tarzı bir maceraya atılırken farklılıklarını bir kenara bırakıp birbirlerine güvenmeyi öğrenmelidir.

DISCO BOY

Yönetmen: Giacomo Abbruzzese
Oyuncular: Franz Rogowski, Morr Ndiaye, Laëtitia Ky
Formatlar: 2D, Altyazılı
Tür: Dram
Süre: 91 Dakika

Belaruslu Aleksei, Fransız pasaportu alabilmek amacıyla Fransız Yabancı Lejyonu’na yazılmak üzere hiçbir belgesi olmadan Avrupa’yı boydan boya geçer. Nijer Deltası’nda, çevre isyancısı Jomo, köyünün tehdit eden petrol şirketlerine karşı savaşırken kız kardeşi Udoka da kaçma hayalleri kurar. Artık bir komando olan Aleksei, bu bölgede görevlendirilir.

Önceki İçerik“GameX 2023” başlıyor
Sonraki İçerikElon Musk: “Rekabet iyi fakat hile iyi değil”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments