Emre Ezelli’nin yeni performans gösterisi “Tutarsız Monolog” Plan Be Loft’da

0

Emre Ezelli’nin yeni performans gösterisi “Tutarsız Monolog” 12 Mart Perşembe günü Plan Be Loft Tophane’de gerçekleşecek.

Daha önce Viyana’da “Dichotomy” kolaj sergisi ve performansı ile “ikilem” kavramını irdeleyen sanatçı “Tutarsız Monolog” isimli performans gösterisi ile “yansıma” kavramının altını çizecek.

Toplamda global 8 karma sergiye; Türkiye’de 3, Viyana’da 1 solo sergiye imza atan heykeltraş Emre Ezelli’nin yeni performansı olan “Tutarsız Monolog” 12 Mart 2020 tarihinde Plan Be Loft İstanbul’da gerçekleşecek. Sanatçının yazıp yöneteceği performans etkinliğini, Aslı Bektaş izleyiciye aktaracak. Serinin ikinci videosu olan “Tutarsız Monolog”  sadece sergi günü gösterimde olacaktır.

Ezelli’nin geçtiğimiz aylarda Viyana’da sergilediği ve büyük başarı elde ettiği “Dichotomy” kolajları ise Türkiye’de ilk defa sergilenecek ve 1 hafta boyunca sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Ezelli, bir çok yapımda yer almış tiyatro kökenli oyuncular ile işbirliği yaparak aynı konsepti farklı bir kavram altında mayıs ayında İtalya’nın Floransa kentinde, İtalyan sanatseverlerin beğenisine sunacak.

Emre Ezelli;

Emre Ezelli

Emre Ezelli, 1986 yılında İzmir’de doğdu. 1992 senesinde Hürriyet Gazetesi Çocuk kulübünde başladığı yaratma sürecine 1992-1994 seneleri arasında Tübitak’tan aldığı resim ödülü ile devam etti.

İzmir Namık Kemal Lisesinden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Güzel Sanatlar Fakültesi, Heykel Bölümünde tamamladı. Öğrenci iken başlattığı heykel ve tasarım sürecini alternatif malzemeler kullanarak geliştirdi.

Heykeltraş ve tasarımcı Emre Ezelli, bugüne kadarki kariyeri boyunca yurt içi ve yurt dışı toplam 8 grup sergisine katıldı. 3 tane Türkiye’de 1 tane, Avusturya olmak üzere toplam 4 solo sergi açtı.

Heykel ve tasarım adına hem Türkiye’de, hem yurt dışında birçok ödül aldı. Heykelleri ve tasarımları birçok özel koleksiyonda yer almaktadır.

www.emreezelli.com

Önceki İçerikSpotify, dünya genelinde en çok dinlenen kadın sanatçıları açıkladı
Sonraki İçerikDünyaca ünlü oda orkestrası “Kremeta Baltica” müzikseverlerle CRR’de buluşuyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments