Ercüment Gül’ün 4. Solo Albümü: “Demedim Say”

0

Ercüment Gül’ün 4. Solo Albümü; “Demedim Say” Ada Müzik etiketiyle CD formatında yayımlandı.

Her albümünde farklı bir proje ile dinleyicileri şaşırtan Ercüment Gül, farklı ekipleri ve cazın farklı türlerinde yapmış olduğu 3 enstrümantal caz albümünden sonra, bu 4. albümünde tamamen farklı bir çalışma sunuyor.

İlk defa sözlü bestelerinden oluşan bu albüm, söz, müzik ve tüm düzenlemelerin Ercüment Gül’e ait olduğu 9 eserden oluşuyor. Her parçada farklı bir solistin yer aldığı bu albümdeki solistler; Bülent Ortaçgil, Jehan Barbur, Güvenç Dağüstün, Zeynep Casalini, Can Gox, Melis Danişmend, Özgür Çevik, Ceren Gündoğdu ve Ceyda Köybaşıoğlu gibi her biri kendi tarzında çok önemli isimler. Bir parçanın da kendisi tarafından seslendirildiği bu albümdeki eserler ile solistleri arasında müthiş bir uyum yakalanmış. Albümdeki şarkıların alt yapıları da üst düzey ses kalitesinde kaydedilmiş ve ileri seviyede müzikal armoniler ve çalımlarla donatılmış durumda. Zaten altyapılar için ekip, Ercüment Gül’ün son albümünde olan ve hala devam eden 3 Generations projesindeki ekip olup, gitarlarda Ercüment Gül, bas gitarda Halil Çağlar Serin ve davulda Turgut Alp Bekoğlu’ndan oluşmakta. Parçalar genel olarak akustik gitar temelli olup, elektro gitarlar, perdesiz gitarlar ve yer yer yaylılarla süslenmiş.

Her parçanın birbirinden farklı tarzlarda ve derinlikte olduğu, ve her parçanın ayrı bir hit olma potansiyeli olan, pop, rock, blues ve caz tınılarını harmanlayan ve ayakları yere çok sağlam basan bir albüm, Demedim Say ..

Önceki İçerikMichael B. Jordan, Dc ile yoluna Superman rolü ile devam edebilir
Sonraki İçerikDmlll’den acımasız dünya hikayeleri: “Stories from a Cruel Planet”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments