Eric Burdon, The Animals ile ilk kez İstanbul’da

0

75. yılını kutlayan Yapı Kredi ana sponsorluğunda, rock müzik tarihinin nesiller boyu efsanesi Eric Burdon, grubu the Animals ile birlikte Türkiye’deki ilk konseri için İstanbul’a geliyor.

The Beatles, The Rolling Stones, The Kinks ve The Who gibi gruplarla anılan rock müziğin en önemli ve en güçlü rock gruplarından efsanevi The Animals, kurucusu ve sesi Eric Burdon ile 20 Haziran’da Volkswagen Arena’da.

Eric Burdon & THE ANIMALS, rock müzik tarihinin en önemli ve en güçlü seslerinden biri olan Rock and Roll Hall of Fame üyesi Eric Burdon önderliğinde Avrupa Turnesi’ne çıkıyor.  Burdon, The Beatles, The Rolling Stones, The Who ve The Kinks gibi isimlerin başını çektiği, bütün dünyayı etkisi altına alan 60’ların İngiliz rock müziği akımında, grubu The Animals’la en önemli figürlerden biri haline geldi. Ünlü dergi Rolling Stone tarafından 2008 yılında hazırlanan Müzik Tarihinin En İyi 100 Sesi listesinde yer aldı. “The House of the Rising Sun”, “Baby Let Me Take You Home”, “I’m Crying”, “Boom Boom”, “Don’t Let Me Be Misunderstood”, “Bring It On Home to Me”, “We Gotta Get out of This Place”, “It’s My Life”, “Don’t Bring Me Down”, “See See Rider”, “Monterey” ve “Sky Pilot” gibi rock tarihine damgasını vurmuş, milyarlarca insanın kalbine kazınmış şarkıları seslendirdi. Bon Jovi ve Ringo Starr gibi isimlerle şarkılar kaydetti ve performanslar sergiledi.

İstanbul, rock tarihinin en önemli figürlerinden birini ağırlarken, yaşayan efsaneyle buluşmak için orada olun! Piu Entertainment ve Atlantis Yapım tarafından düzenlen Eric Burdon & THE ANIMALS konseri, 20 Haziran’da Volkswagen Arena’da.

Önceki İçerikÖmer Faruk Sorak ve Emre Gürcan’dan “Son Ki Üç Dört”
Sonraki İçerikKişisel Markalar Burada mı?
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments