Erkan Zeki Ar’ın yeni teklisi: “Tecelli”

2018'de çıkış albümü Kontrast'ı yayınlayan sanatçının yeni albüm projesinin ilk teklisi 'Tecelli' tüm dijital platformlarda yerini aldı.

0

2018’de çıkış albümü Kontrast‘ı yayınlayan sanatçının yeni albüm projesinin ilk teklisi ‘Tecelli‘ tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Caz, alternatif, pop ve çeşitli janralardaki projelerde bir süredir yer alan Erkan Zeki Ar, ikinci albüm projesinde bu sefer daha geniş bir müzikal dünya tasvir etmeyi amaçlıyor.

Kompozisyon & Gitar: Erkan Zeki Ar
Piyano: Baturay Yarkın
Bas: Eren Turgut
Davul: Mert Can Bilgin
Keman: Yarkın Tuncer
Viola: Aslı Beste Benian
Çello: Hazal Akkerman
Kontrbas: Aydın Balpınar
Kayıt: Burak Serter
Mix: Adham Farid
Mastering: Güven Ersoysal
Kapak Görseli: Esra Becan
Stüdyo:  Babajim & Roketsonik Stüdyoları

ERKAN ZEKİ AR

Müzik hayatına lise yıllarında gitar çalarak başladı. Bu süreçte çeşitli festivallerde sahne aldı. Caz ile üniversitede tanışan sanatçı, Marmara Üniversitesi’ndeki Sosyoloji lisans eğitiminin yanı sıra müzik çalışmalarını da sürdürdü. Nezih Yeşilnil ve Dave Allen gibi isimlerle çalışma fırsatı buldu. Lisans eğitimini bitirdikten sonra profesyonel olarak müzik yapmaya başladı. 2017’den beri çeşitli sahnelerde performans yapan Erkan Zeki Ar, 2018 Şubat ayında ilk albümü Kontrast’ı yayınladı.

Yine aynı sene Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Yüksek Lisansı programına başlayan sanatçı, bu süreçte ‘sideman’ olarak çeşitli projelerde yer almaya devam etti. Çalışmalarına 2019’da başladığı ve ilk teklisi ‘Tecelli’yi 2020 Ocak’ta çıkardığı ikinci albüm projesi üzerine halen çalışan sanatçı, bu albümü 2020 Mart ayı başında dinleyicilerle buluşturmayı planlıyor.

Erkan Zeki Ar’ı Takip Edin;

Önceki İçerikTürkiye’nin ilk sinematik evreni “T-World”
Sonraki İçerikErkan Zeki Ar’ın yeni teklisi: “Tecelli”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments