Etiketli: araştırma

Ay’ın Dünya’dan görünmeyen karanlık yüzüne inen ilk uzay aracı Çang'ı-4'ten ayrılan robot keşif görevine başladı. Projenin tasarımcılarından Wu, Armstrong'un "Benim için küçük, insanlık için büyük bir adım" sözünü hatırlattı. Çang’ı-4 insansız uzay aracının Ay’ın Dünya’dan görünmeyen ... Devamı »
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) merkezli teknoloji danışmanlık şirketi Lux Research, 2019 yılına damga vurması beklenen 19 dijital teknolojiyi sıraladı. Uzay teknolojilerinden sağlığa, arttırılmış gerçeklikten gıda teknolojilerine; dünyayı dönüştürme potansiyeline sahip teknolojileri açıklayan firmanın araştırmasının tepesinde yapay zeka yer ... Devamı »
Yapılan yeni bir araştırma, kahveyi sütsüz ve şekersiz içmeyi tercih edenlerin psikopat olabileceğini ortaya koydu. Appetite dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, sade kahve sevgisi ile sadistik ya da psikopatik eğilimler arasında bir bağlantı var. Avusturya'daki Innsbruck Üniversitesi ... Devamı »
İtalyan sanat araştırmacısı Silvano Vinceti, Leonardo da Vinci’nin Mona Lisa tablosunda iki farklı model kullandığını iddia etti. Modellerden ilkinin Mona Lisa del Giocondo olarak bilinen Lisa Gherardini, ikincisinin ise Salai olarak bilinen Gian Giacomo Caprotti olduğunu ... Devamı »
Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), yeni iklim araştırması raporunu yayınladı. 18'inci yüzyılda görülen 'Mini Buzul Çağı'nın tekrar yaşanabileceğine dikkat çekilen raporu uzmanlar “Süreç böyle devam ederse, birkaç ay içinde Uzay Çağı’nın rekor soğuklarına hazırlıklı olmalıyız” ... Devamı »
İngiltere'de Londra Metropolitan Üniversitesi ve money.co.uk internet sitesinin ortak yaptığı araştırma sonucunda, bozuk para ve banknotların 19 farklı bakteri türüne ev sahipliği yaptığı ortaya çıkarıldı. İngiltere'de mikrobiyoloji alanında çalışmalar yapan bilim insanı Dr. Paul Matewele, öğrencileriyle ... Devamı »

Pin It on Pinterest