Existeins’in ilk teklisi: “Evreni”

0

Türkiye’nin yeni progressive trip-hop grubu Existeins 15 Ekim’de ilk teklisi Evreni ile müzik yolculuğuna başlıyor.

2018 yılında Gökçer Güngören (composer) ve Aybüke Solak (composer) tarafından kurulan grup 2019′ da Alper Erdoğuk (vokal) ‘un katılması ile şu anki halini aldı. Electronic, new wave, progressive rock ve trip-hop esintilerinden oluşan albümleri Mother Part I, yıl sonuna kadar müzikseverlerle buluşacak.

Türkçe ve İngilizce sözlü şarkıların yer aldığı Mother albümü, genel olarak toplumsal konuları ele alıyor. En çok King Crimson, Enigma, Massive Attack ve Depeche Mode’den etkilenen grup,  soundlarını oluştururken Türk ezgilerinden de yararlanıyor.

Bir yılı aşkın bir süredir devam eden stüdyo çalışmaları, yakın aile bireylerinin kaybı ve pandemi ile aksamış olsa da albüm, 2020 bitmeden bütün platformlarda  yerini alacak.

Grubun ilk videosu Evreni şarkısına çekildi. Klipte kadın cinayetlerine dikkat çekmek isteyen grup, evrensel boyutta artış gösteren şiddet eğilimini irdeliyor.

Albümlerini bütün annelere ve şiddet görmüş kadınlara adayan Existeins, global müzik piyasasını da zorlayacak cesur şarkılar ve klipler için yola çıkmaya hazır.

Önceki İçerikHazal Yılmaz’ın ikinci kitabı: “Görülmemiş Mektuplar”
Sonraki İçerikAyla Aksoyoğlu’nun kişisel resim sergisi: “Distopya 19”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments