Faili meçhulün izinde bir polisiye: “Gölgesiz Kadınlar”

Gölgesiz Kadınlar, bir ilk roman. İlker Koçaş, polisiye bir vakanın çözümlendiği romanında yolları bir süreliğine birleşen iki kadının hikâyesini anlatıyor.

Gölgesiz kadınlar okurla buluştu. Ünlü bir gazetecinin Polonezköy’de öldürülmesi ile başlayan aksiyon onlarca yıldır gizli kalmayı başarmış bir sırrın deşifre olması ile son buluyor.

‘Gazeteci Bülent Şekerci ve eşi Polonezköy’deki evlerinde ölü bulundu…’

Gölgesiz Kadın’lardaki gizem ajansların ‘son dakika’ koduyla duyurduğu bu cümle ile başlıyor.

Kısa sürede ülke gündemine oturan olayın faili meçhul cinayetler arasında yerini almaması için uğraşan Komiser Salih, kendisini onlarca yıl geriye giden bir komplonun içerisinde buluyor.

Salih ve ekibi, gizli servisler eski hesaplaşmalar ve gölgedeki kimliklerle dolu bir gizemi çözmeye çalışırken öldürülen gazetecinin kızı Segah ise kendisini bambaşka bir mücadelenin içerisinde buluyor.

Segah’ın, polislerin ve gazetecilerin gözünden aktarılan olaylar silsilesinin sonunda bir sır perdesi aralanıyor.

Yayın Tarihi: 27.07.2022
ISBN: 9786258327168
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 248
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: 13 x 19.5 cm

1988’de İstanbul’da doğdu. Bilkent ve New York Eyalet Üniversitesi’ne (SUNY) bağlı Binghamton Üniversitesi’nin ortak lisans programı olan Küresel ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra Bournemouth Üniversitesi’nde gazetecilik üzerine yüksek lisans yaptı.

Gazeteciliğe 2014 yılında, NTV’de başlayan İlker Koçaş, kariyerine Hürriyet.com.tr dış haber şef editörü olarak devam etmektedir. Gölgesiz Kadınlar, yazarın ilk romanıdır.

Etiketler

0 yorum “Faili meçhulün izinde bir polisiye: “Gölgesiz Kadınlar””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest