Fashion Film Festival Istanbul 2018

0

Fashion Film Festival Istanbul, moda ve film dünyalarını bir araya getirecek olan eşsiz içeriği, büyük sürprizleri ve şaşırtıcı isimleriyle, 3 ve 4 Kasım 2018 tarihlerinde KNITSS ana sponsorluğunda ve dördüncü kez seyircisiyle buluşuyor.

İstanbul’un moda filmleri festivali Fashion Film Festival Istanbul, Zorlu Performans Sanat Merkezi’nin desteği ve ev sahipliğinde, 3 Kasım’da başlıyor. 2 gün sürecek festivalde bu sene de yine dünyanın dört köşesinden hem büyük moda evlerinin, markaların hem de genç ve bağımsız tasarımcıların filmlerini dev ekrana yansıtırken, izleyicilerine söyleşiler, atölyeler, sanat enstelasyonları ve partilerle de benzersiz bir deneyim yaşatıyor.

Moda Filmleri Yarışması ile 7 dalda filmler ödüllendirilecek

Fashion Film Festival Istanbul, bu yılki edisyonunda tam 7 farklı kategoride ödül dağıtıyor. Moda editörleri, fotoğrafçılar, oyuncular, tasarımcılar ve festival direktörleri gibi farklı disiplinlerden önemli ve dünyaca ünlü isimleri bir araya getirecek olan uluslararası jüri, festivalde En İyi Moda Filmi, En İyi Türk Moda Filmi, En İyi Müzik Videosu, En İyi Moda Belgeseli, En İyi Makyaj ve En İyi Saç Tasarımı ödüllerinin sahiplerini belirliyor.Ayrıca bir üniversitede okuyan ya da öğrenci olmasa dahi ilk kez bir moda filmi çeken yönetmenlerden birine verilecek olan Genç Keşif ödülünün sahibini bir sonraki projesini İstanbul’da gerçekleştirmesi koşuluyla 85/90 Projects tarafından sağlanacak bir yapım desteği bekliyor.

Önemli isimler jüride

Fashion Film Istanbul 2018’de, Tuba Ünsal, Edis, Nihat Odabaşı, Yvan Mispeleare, Sara Sozzani Maino, Diane Pernet, Yaz Kurhan, Duygu Boz, Bruno Aveillan gibi önemli isimler uluslararası yarışma jürisi ve festival konuklarında yer alıyor.

Detaylı bilgi için: www.fashionfilmistanbul.com

Önceki İçerikAlzheimer’ı yenebilecek ilaç bulundu
Sonraki İçerikGenç Osman’dan ikinci solo albüm: “Sensizlik Anlatılmaz”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments