Ferit Tunçer’den metal-rock soundunu özleyenler için yeni şarkı: “Değişmeli”

Ferit Tunçer "Değişmeli" isimli yeni şarkısını klibiyle birlikte sevenlerinin beğenisine sundu.

0

Ferit Tunçer’in yeni şarkısı “DeğişmeliOnAir Sahne etiketiyle yayımlandı.

Geçtiğimiz yıl solo kariyerine ağırlık veren Ferit Tunçer, yine toplumsal tepkilerimize tercüman olan bir şarkı ile müzikseverlerle buluştu. Sözleriyle dinleyiciye değişmekten ve değiştirmekten korkmamaya davet eden “Değişmeli” rock soundu ile de yayımlandığı ilk günden itibaren Apple Music Türkiye ve Fizy Müzik listelerinde yer aldı.

Şarkının hikayesini Ferit Tunçer şöyle anlatıyor: “Hepimizin hayatında bazen paylaştığımız bazense anlatamadığımız kırgınlıklar, karşılaştığımız zorluklar oluyor. Bugün geldiğimiz noktaya bakınca tüm dünyayı etkisine alan ne yöne gittiğini hala bilmediğimiz salgını bile unutturan, aslında hukuk, adalet ve liyakat doğru işlese var olmaması gereken birçok ortak kaygılarımız ve korkularımız var. Yaşam hepimiz için giderek zorlaşıyor ve gelecek planları yapamaz hale geliyoruz. İşte bu şarkının hikayesi burada başlıyor. Bu şarkı, göz göre göre gelen ama birlikte değiştirebileceğimiz gelir eşitsizliği ve yoksulluğu, kadın cinayetlerini, adalet sorunu, çevre katliamının yansımasıdır.”

Ferit Tunçer’in “Değişmeli” isimli yeni single çalışması müzisyen performansına öncelik verilen CGI destekli klip olarak yayına hazırlandı. Klibin yönetmenliği ve montajı bir önceki şarkısında da olduğu gibi yine “the Eye of the Witch” tarafından gerçekleştirildi.

“Değişmeli” şarkısını dijital platformalardan, klibini ise OnAir Sahne YouTube kanalından takip edebilirsiniz.

DEĞİŞMELİ

Önceki İçerikSin Edebiyat Dergisi’nin Ocak-Şubat 2022 sayısı yayımlandı
Sonraki İçerikThe Marmara Pera sanat atölyesine dönüşüyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments