The Marmara Pera sanat atölyesine dönüşüyor

Cubis Art İstanbul ve The Marmara Pera, sanatın hayata ve şehre karışması amacıyla sanatseverlerl ortak projeleri "The Art Room" ile bir araya getiriyor.

0

Farklı disiplinlerden altı sanatçı atölyelerini, 12 Ocak – 14 Şubat tarihlerinde The Marmara Pera’da açtı. “The Art Room” projesiyle sanata ayrılan alanların önemine dikkat çeken The Marmara Pera bir sanat merkezine dönüşüyor.

Sanatın her ayrıntıda kendini gösterdiği The Marmara Pera yepyeni bir buluşmaya ev sahipliği yapıyor. Yenilikçi sanat yönetimi ile bilinen Cubis Art İstanbul ile iş birliği yapan The Marmara Pera, sanatın hayata ve şehre karışarak sanatseverlerle bir araya geleceği bir aylık bir serüvene başlıyor. Sanatçıya Ait Bir Oda “The Art Room” projesi kapsamında salonunu sanatçılar için atölyeye dönüştüren The Marmara Pera, sanatçıların üretimlerini sürdürecekleri ve sanatsal ifadelerin kendini bulacağı alanların önemini vurguluyor. Sanatı odak noktasına alarak, sanatçıların yanında olmaya devam ediyor.

12 Ocak – 14 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan projede, altı sanatçı atölyelerini The Marmara Pera’ya kurarak çalışmalarını sürdürecek, her Çarşamba 16:00 – 19:00 saatleri arasında sanatseverlerle bir araya gelerek atölyelerinin kapılarını açacak. Ayşe Nergis Şimşek, Deniz Braderin, Elif Fırat, Hakan Öktem, Özne Özkan ve Sema Yiğit’in yer aldığı projede sanatçılar, resim, seramik, illüstrasyon, ses enstalasyon ve video art alanındaki üretimlerini bir ay boyunca The Marmara Pera’da devam ettirecek. Sanatçılar Pera’nın tarihi ve canlı atmosferinde kendi duygularını, sanatçı kimliklerini eserleriyle ortaya koyacaklar ve içlerinde yaşadıkları çeşitli duygu durumlarını bu çalışmaya özel kurgulanan “Oyun Alanı”na yansıtacaklar.

Bir aylık üretim süreci sonunda, 17 Şubat’ta başlayacak sergide ise eserler yine The Marmara Pera’da Şubat sonuna kadar sergilenecek ve ziyaret edilebilecek. İstanbul’un kalbi sayılan Pera’da, çağdaş sanatın merkezinde yer alan The Marmara Pera’nın özel olarak atölyeye dönüştürülen salonunda sanatseverler, sanatçıların çalışmalarına ve yaratım süreçlerine yakından şahit olma fırsatı yakalayacaklar.

The Marmara Pera;

The Marmara Pera, The Marmara’nın ayrıcalıklı kalitesiyle İstanbul’un ruhuna dokunma fırsatı sunuyor. Eski İstanbul’un tarihi dokusunu size yaşatacak her şeyi bulabileceğiniz The Marmara Pera’da İstanbul’un tam kalbinde bir deneyim misafirlerini bekliyor. Bir zamanların şık giyimli hanım ve beylerinin dolaştığı sokaklarda çağdaş bir keşfe çıkmak, 1930’ları ve 1970’leri yansıtan tarihi dokusuyla nostaljiyi yaşatan bir ortamda konaklamak ve farklı iç tasarımı, tek tek deneme isteği uyandıran şapka koleksiyonuyla geçmişe bir yolculuk yapmak isteyenler için The Marmara Pera özel bir seçenek sunuyor. Kalabalığın akışına kapılıp, yalnızca 2 dakika uzaklıktaki İstiklal Caddesi’ne, şehrin kalbine yakın olmak isteyenlere özel…

Cubis Art İstanbul;

İstanbul merkezli bir sanat yönetim firması olan “Cubis Art İstanbul” koleksiyoner, kurum ve markaların kendilerini sanatla ifade etmeleri için yeni alanlar, yeni söylemler oluşturur. Kültür, sanat, tasarım konularında projeler hazırlar, uygular ve ihtiyaç duyulan hizmete yönelik tüm süreci kurumsal bir çerçevede yönetir. Uluslararası temaslarıyla yurt içi ve yurt dışında projeler yürüten ve geliştiren “Cubis Art İstanbul” düzenlediği sanatsal etkinlikler ve STK-akademik iş birlikleri ile genç sanatçılara ve Türk sanatına katkı sağlar.

Önceki İçerikFerit Tunçer’den metal-rock soundunu özleyenler için yeni şarkı: “Değişmeli”
Sonraki İçerikKara mizahın animasyon dozu “South Park” tam 25 yaşında
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments