FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası 2022

FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası 2022, Antalya'nın ev sahipliğinde 14-18 Aralık 2022 tarihlerinde gerçekleşecek.

0

Türkiye, Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından 1991 yılından beri düzenlenen FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’na üst üste 2’nci kez ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 14-18 Aralık 2022 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek şampiyonada Türkiye’yi Eczacıbaşı Dynavit ve VakıfBank temsil edecek.

Son yıllarda uluslararası seviyede birçok önemli organizasyonu başarıyla düzenleyen Türkiye Voleybol Federasyonu, bu yıl FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’na bir kez daha ev sahipliği yapıyor. 14-18 Aralık 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan şampiyonanın online biletlemesi teknoloji odaklı kültür, sanat, spor ve eğlence platformu Biletinial tarafından gerçekleştirilecek.

Dev organizasyona CEV Şampiyonlar Ligi ikincisi A. Carraro Imoco Conegliano (İtalya), Güney Amerika Kulüpler şampiyonu Gerdau Minas (Brezilya), Güney Amerika Kulüpler ikincisi Praia Clube (Brezilya) ve Asya Kulüpler şampiyonu Kuanysh Club (Kazakistan) takımları katılacak. FIVB Kadın Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi Eczacıbaşı Dynavit ve CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonu VakıfBank temsil edecek.

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından 1991 yılından bu yana organize edilen şampiyonaya üst üste 2. kez ev sahipliği yapacak olan Türkiye, kadınlar kategorisinde yedi kez şampiyonluk, iki kez ikincilik ve beş kez üçüncülük elde etti.

Kadın voleybol takımlarımızın kupayla dönmesini dilediğimiz FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası biletlerine www.biletinial.com üzerinden erişilebilecek.

Önceki İçerikBu Hafta Vizyona Giren Filmler (9 Aralık 2022)
Sonraki İçerikSelen Gülün’den caz orkestrası albümü: “Blue Band”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments