Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (9 Aralık 2022)

Sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli, 6 film vizyona girdi.

0

Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra, 9 Aralık 2022 Cuma günü vizyona girecek yeni filmler izleyiciyle buluşuyor. Nasreddin Hoca Zaman Yolcusu, Her Şey Dahil, Sil Baştan Kaynanam, Kurak Günler, Elif Ana ve Şeytanın Laneti (Hosts) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

NASREDDİN HOCA ZAMAN YOLCUSU

Yönetmen: Nurullah Yenihan
Formatlar: 2D, GoldClass, Sky Auditorium
Tür: Animasyon
Süre: 76 Dakika

Çocukların ve animasyon tutkunlarının beğenisini kazanacak Nasreddin Hoca Zaman Yolcusu, gizlice bir ağaç eve girerek geçmişe giden iki hazine avcısının hikâyesini konu ediniyor. Hazine avcılarının geçmişe gittiğini öğrenen Nasreddin Hoca ise çocuklarla birlikte geçmişe gidip, hapishaneye girmiş olan hazine avcılarını ait oldukları zaman dilimine geri getiriyorlar. Fakat geri geldiklerinde dünyayı tamamen değişmiş bir şekilde buluyorlar. Bunun üzerine Nasreddin Hoca ve çocuklar her şeyi düzeltmek için tekrardan maceralı bir zaman yolculuğuna çıkmak zorunda kalıyorlar.

NASREDDİN HOCA ZAMAN YOLCUSU

HER ŞEY DAHİL

Yönetmen: Hakan Eser
Oyuncular: Hakan Bilgin, Gürgen Öz, Gonca Vuslateri
Formatlar:
 2D, GoldClass, ScreenX
Tür: Komedi
Süre: 101 Dakika

Komedi filmi sevenlere kahkaha tufanı sunan Her Şey Dahil, dedelerinden kalan miras ile bir Ege koyu tapusu satın almaya çalışan kardeşlerin başından geçen komik olayları anlatıyor. Kardeşler koy için ödemeleri gereken son iki taksiti ödeyemeyince, taksitleri denkleştirmek için koyda bir tatil köyü açıyorlar. Müşterilere organik ve doğal bir tatil vadeden kardeşler, vadettiklerini gerçekleştiremeyince ortalık karışıyor.

HER ŞEY DAHİL

SİL BAŞTAN KAYNANAM

Yönetmen: Raşit Çelikezer
Oyuncular: Zeynep Eronat, Algı Eke, Asuman Dabak, Alper Saldıran
Formatlar: 2D
Tür: Komedi
Süre: 118 Dakika

Vizyona girecek bir diğer yerli komedi filmi olan Sil Baştan Kaynanam, iyi huylu bir gelin olan Ceylan’ın hafızasını kaybetmesiyle tuhaf davranışlar sergilemesini konu ediniyor. Ceylan, kayınvalidesinin kötü davranışlarından kurtulmaya çalışırken, kocası Ünal da annesi ve karısının arasını bulmaya çalışıyor. Ancak bu sırada Ünal kendisini ikisi tarafından da ezilirken buluyor.

SİL BAŞTAN KAYNANAM

KURAK GÜNLER

Yönetmen: Emin Alper
Oyuncular: Erol Babaoğlu, Ekin Koç, Selahattin Paşalı
Formatlar: 2D, GoldClass, Starium, Altyazılı, Tempur
Tür: Dram
Süre: 129 Dakika

Senaristliğini ve yönetmenliğini Emin Alper’in yaptığı dram filmi Kurak Günler, kuraklık sorunuyla boğuşan bir kasabaya atanan savcı Emre’nin hikâyesini anlatıyor. Genç savcı Emre, belediye başkanı Selim, yerel gazeteci Murat ve kasabanın eşrafı arasında sürekli çekişmeler yaşanıyor. Filmin başrollerinde ise Selahattin Paşalı, Ekin Koç ve Erol Babaoğlu bulunuyor.

KURAK GÜNLER

ELİF ANA

Yönetmen: Semir Aslanyürek, Kazım Öz
Oyuncular: Hülya Diken, Aliye Uzunatağan, Necmettin Çobanoğlu
Formatlar: 2D
Tür: Dram
Süre: 123 Dakika

Semir Aslanyürek ve Kazım Öz’ün yönetmen koltuğunda oturduğu Elif Ana, geleceği önceden sezen ermiş bir kadınının hayatına odaklanıyor. Daha çocukken bile evden kaçarak dağlara ve mağaralar gidip yaşayan Elif Ana, hayatı boyunca herkese iyilik yapan birisidir. Muhtaç durumdaki insanlara yardım eden ve çevresindeki herkese şifa olan bu kadın, ne var ki ömrünün sonunda dünyanın en büyük kötülüğünü görüyor.

ELİF ANA

ŞEYTANIN LANETİ / HOSTS

Yönetmen: Richard Oakes, Adam Leader
Oyuncular: Neal Ward, Nadia Lamin, Frank Jakeman
Formatlar: 2D, Dublajlı
Tür: Korku
Süre: 89 Dakika

Adam Leader ve Richard Oakes’in birlikte hem senaryosunu yazdığı hem de yönetmenliğini yaptığı korku filmi Şeytanın Laneti (Hosts), bir ailenin Noel gecesi komşularını yemeğe çağırmasını konu ediniyor. Fakat çağırdıkları kişi ailenin komşusu değil onun kılığına girmiş olan şeytani bir varlıktır. Aileye terör yaşatan bu varlık, ailenin gece boyunca hayal edemeyeceği olaylarla karşı karşıya kalmasına sebep oluyor.

ŞEYTANIN LANETİ / HOSTS

Önceki İçerikSesiyle Dünya Haritası Çizen Kadın: Elif Sanchez
Sonraki İçerikFIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası 2022
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments