Geleceğin Yetkinlikleri Festivali “Future Skills Fest” 16-17 Ekim’de başlıyor

0

Günümüzün belirsiz ve değişken gündeminde bireylerin sahip olması beklenen gelecek yetkinlikleri tartışmak için Future Skills Fest, Wake Up Call ile 16-17 Ekim’de çevrim içi olmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz Mart ayında Expertera ve 4C1H tarafından (Future of Work) felsefesine ait disiplinlerin tartışılması ve geliştirilmesi amacıyla kurulan FOW.Connect oluşumunun bacaklarından biri olan Future Skills Fest, dört ana başlıkta şekillenecek: Keşfet, Tasarla, Geliştir ve Transfer Et!

Koç Üniversitesi Kariyer Gelişim Merkezi katkısı ile gerçekleşecek festivalin sloganı “Wake Up Call”. İçinde bulunduğumuz dönüşüm çağına odaklanmayı hedefleyen festival, tüm katılımcılara bir uyanış çağrısında bulunuyor.

CNN Türk’ün Kültür Sanat yazarı Duygu Merzifonluoğlu’nun sunacağı festivalin ilk günü, Koç Üniversitesi Kariyer Gelişim Merkezi ve FOW.Connect ekibi festivale dair detayları paylaşacak. Devamında ise Radyo Modyan moderatörlüğünde, radyo üzerinden dijitalleşen ifade alanlarının tartışılacağı, Year Zero, Noh Radio ve Root Radio’nun temsilcilerinin konuk olduğu, bir panel yer alacak. Son olarak caz müzisyeni ve besteci Elif Çağlar, sesini enstrüman olarak kullanıp, sözler olmadan vokal katmanlarıyla spontane bir şekilde müzik tasarlayacağı bir performansla festivalin resmi olarak açılışını gerçekleştirecek. 

İkinci gün, keşfet ile başlayacak program birbirinden değerli konuşmacılara yer verecek. Yer alacak konuşmacılar: Kendi alanında ufuk açıcı çalışmalar yapan multidisipliner sanatçı Candaş Şişman, Sanat ve AI ilişkisini çalışmaları üzerinden tartışacak Koç Üniversitesi KARMA Gerçeklik Laboratuvarı ekibinden Evren Yantaç, Oğuz Öner, Tork Dans Performans Sanatçısı Tan Temel, Sanatçı ve Eğitmen Bager Akbay, Eğitim Reformu Girişimi’nden Özge Karakaya, Geleceğin mucitlerini yetiştiren Twin’in Kurucusu Cihan Özalevli, Beşeri Coğrafyacı, Yazar, Akademisyen Doç. Dr. Sezai Ozan Zeybek, Sparcus Kurucuları Özlem Sarıoğlu ve Dani Benreytan, Pozitif Psikoloji uygulamaları üzerine çalışan Aydan Bayır Toper, Mindfulness üzerine eğitim veren uzman psikolog Rengin Işık Akın, Datafobik olarak bildiğimiz Elif Demirci, Hologram teknolojisi üzerine bir çok çalışmaya imza atan Murat Günenç, Mercer Global Pazarlama Lideri Işıl Çayırlı Ketenci, Avrupa’da yetkinlikler üzerine üniversite çalışmaları yapan Learnspace kurucusu Kıvanç Çubukçu, IBM İnsan Kaynakları Ülke Lideri  Pınar Yücealp, ATÖLYE İstanbul ekibinden Atılım Şahin ve Ayşe Yazgan, İstanbul Experimental kurucusu ve yönetmen Yavuz Gözeller bu sene festivalin programını dolduruyor…

Geleceğin yeteneği olmanın ipuçlarından, tasarım odaklı düşünceye, dijital çağda değişen iş ve beceri dünyasından transfer edilebilir becerilere çok geniş bir yelpazede oturumların gerçekleşeceği festival katılımcıların zihinlerine ilham olacak.

Önceki İçerik1500 yıldır ayakta kalan “Justinianus Köprüsü”
Sonraki İçerikYolculuk, aşk ve yeniden başlamak temalı öyküler: “Aşk Var, Düşersen”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments