Yolculuk, aşk ve yeniden başlamak temalı öyküler: “Aşk Var, Düşersen”

0

MasterCamp Yazarlık Akademisi katılımcılarının usta kalemlerden aldıkları dersler, güzel bir meyve verdi; katılımcılar “Yolculuk”,Aşk” ve “Yeniden başlamak” temaları üzerinden kendi yaşam sandıklarında biriktirdikleri hikâyelerini ve kurgu çalışmalarını, yedi aylık yolculukta birer esere dönüştürdüler.

Çiğdem Yongacı, Dilek Kuzucu, Esma Eskiler Şanverdi, Eda Horozlu Fatma Orhan, Gülşah Babayiğit, Gülin Bozkurt, Hatice Ertan Hatice Dökmen, İpek Darga, Lale Dizdar, Mine Olcay, Nihal Şirin, Özlem Korkmaz Turan, Pınar Yaray, Yeşim Çamlıbel ve Zeliha Türkkan’ın bu eğitim süreci sonunda kaleme aldıkları öyküleri Aşk Var, Düşersen adlı kitapta bir araya geldi.

Bu kitabın yaratım sürecine katkı sağlayan yazar ve eğitmenler; Alper Canıgüz, Pınar Kür, Selda Terek, Hasan Gümen, Murat Menteş, Uğur Batı, Mario Levi, Müge İplikçi, Aslı Perker, Nedim Gürsel, Tuna Kiremitçi, Gülşah Elikbank, Hakan Bıçakçı, Sibel Algan, Yelda Cumalıoğlu, Cem Akaş…

“MasterCamp Usta Yazarlarla Yazarlık Okulu” katılımcılarının yazarlık yolculukları adına, eğitimleri sahiplenen ve en iyi sonucun çıkması için imkanlar sunan  Destek Yayınları’nın katkılarıyla hazırlanan Aşk Var, Düşersen kitabevi raflarındaki yerini aldı! 

Arka Kapak;

Yazmak, onların hayalleriydi. Bir kitapta buluşmak ise hayal bile değildi. MasterCamp Yazarlık Akademisi katılımcılarının usta kalemlerden aldıkları dersler, güzel bir sona değil, harika bir başlangıca dönüştü. Ortak teması “Yolculuk”, “Aşk” ve “Yeniden Başlamak” olan 17 yazarlı bu kitapta, hikâyeli yolculuklar bulacaksınız.

“Sabır ve tutku… Bu kitaba imzalarını atanları, en çok bu inanç bir arada tutabilirdi… Yolculuğa böyle bir umutla çıktık. Hâlâ yolda olduğumuzu söylemeye gerek var mı?”

-Mario Levi-

“Hayat aslında bir seyahattir, hedef değil. Mutluluk, gidilen yolun üzerindedir, sonunda değil. Sonlar aslında her zaman yeni başlangıçlardır. Aşk da hiçbir zaman yolun sonunda değildir, yolculuktadır. Öyle olmasa, aşk da yolun sonu olurdu ve vakit de geçmiş olurdu. Mutlu olmanın zamanı hiçbir zaman yarın değildir, hep bugündür. Bu kitabın da yolculuğunu düşündüğümde benim için hem mutluluk, hem sahip olmak, hem yaşam, hem de aşk olduğunu görüyorum…”

-Uğur Batı-

“Yazı derslerimde, her zaman yazarın bir meselesi olmalıdır derim. Öğrencilerimizin aşkı mesele etmeleri beni çok mutlu etti; ne de olsa sevdadan yanayız. Aşka düşmek de mümkün, aşkla yükselmek de… Birbirinden farklı üsluptaki bu güzel öykülerle tarafınızı seçmek kolaylaşabilir.”

Gülşah Elikbank

“Bu seçkide yer alan bütün yeni yazarlara parlak bir gelecek dilerken, aşk üzerine pek çok satır üretmiş biri olarak, yeni kuşakların konuyu nasıl ele aldıklarını öğrenmeyi heyecan ve merakla bekliyorum.”

-Pınar Kür-

“Yaşadığım hiçbir aşk, içindeyken ya da ardından yazdığım şarkının sözlerini, kendisi yaşamışçasına söyleyen biriyle karşılaşmak kadar tamamlanmış hissettirmedi. Bu sözlenmeden daha güzeli yok kendi hikâyemde. Dilerim, bu kitabın hikâyecileri de sözlensin okurlarıyla…”

-Sibel Algan-

“Yazmak, ancak aşk ile kat edilebilen, tek yönlü, uzun bir yol. Tecrübe duyguya, duygu söze, söz yazıya, yazı okura ulaştı mı, o aşk da o yol da hiç bitmez. Yazma aşkı bitmez… Yazar adaylarımız içtiler bu iksirden, artık geri dönmek için çok geç…”

-Selda Terek-

Yayın Tarihi:10.09.2020
ISBN:9786053119548
Baskı Sayısı:1. Baskı
Dil:TÜRKÇE
Sayfa Sayısı:260
Cilt Tipi:Karton Kapak
Kağıt Cinsi:Kitap Kağıdı
Boyut:13.5 x 19.5 cm
Önceki İçerikGeleceğin Yetkinlikleri Festivali “Future Skills Fest” 16-17 Ekim’de başlıyor
Sonraki İçerikHenry Cavill’in gönlünde “James Bond” yatıyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments